خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  دو تجمع کارگری برگزار شد

دو تجمع کارگری برگزار شد

خبرگزاری هرانا – کارگران بازنشسته جهاد کشاورزی گیلان و کارگران ایران ترانسفو در زنجان طی دو تجمع متفاوت در چارچوب مطالبات صنفی و اجتماعی خود به تجمع و پیگیری اعتراضی دست زدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، شماری ازکارگران بازنشسته «جهاد کشاورزی» گیلان با تجمع مقابل ساختمان سازمان جهاد کشاورزی این استان در رشت خواستار دریافت سنوات پایان خدمت خود شدند.

حدود ۱۶۰ نفر از کارگران بازنشسته سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان که از سال ۹۳ تا اسفند ۹۴به مرور بازنشسته شده‌ اند هنوز نتوانسته‌اند سنوات پایان کار خود را دریافت کنند و به همین دلیل تعدادی از این کارگران بازنشسته صبح امروز با تجمع مقابل ساختمان سازمان جهاد کشاورزی این استان خواستار پی گیری مسئولان این نهاد دولتی در دریافت مطالبات خود شدند.

به گفته یکی از کارگران بازنشسته جهاد کشاورزی گیلان بعد از سالها تلاش از این نهاد دولتی بازنشسته شده ایم اما ظاهرا مسئولان این اداره نبود منابع مالی را دلیل عمل نکردن به تعهدات خود عنوان می کند اما آن‌ها که از ادامه این وضعیت خسته شده‌اند تصمیم به برپایی این تجمع گرفته اند.

گفتنی است علیرضا شعبان نژاد رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان بعد از اعتراض این تعداد کارگر بازنشسته در گفتگو با یک رسانه ای محلی از پرداخت مطالبات بازنشستگان این دستگاه اجرائی در مهر ماه امسال خبر داده است.

سومین روز تجمع و اعتراض کارگران ایران ترانسفو در زنجان

به گزارش اویان نیوز، کارگران کارخانه ایران ترانسفو در زنجان، از روز ۳ مرداد در اعتراض به فروش ۳۵ درصد از سهام ایران ترانسفورماتور، تغییر قرارداد کارگران و بحث تعدیل نیرو تجمع کرده اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید