خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۵, 21st of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۵/۰۵ ساعت ۲۳:۰۳:۱۹

    خانه  > slide, زندانیان  >  سعید حسین زاده موحد از زندان اوین به مرخصی درمانی آمد

سعید حسین زاده موحد از زندان اوین به مرخصی درمانی آمد

خبرگزاری هرانا – روز جاری سعید حسین‌زاده موحد فعال مدنی زندانی از زندان اوین به مرخصی درمانی هشت روزه اعزام شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، محمد مقیمی وکیل سعید حسین‌زاده موحد زندانی بند هفت زندان اوین، از مرخصی درمانی هشت روزه موکلش خبر داد.

آقای مقیمی با اعلام این خبر نوشت: “با صدور گواهی پزشکی مبنی بر «عدم تحمل کیفر حبس» که امروز صبح در بررسی مجددا وضعیت موکلم توسط پزشک ندامتگاه اوین صادر شد وی به مرخصی درمانی آمد. با توجه به وضعیت بیماری موکلم این امید وجود دارد که مرخصی درمانی ایشان تمدید گردد.”

سعید حسین‌زاده روز ۲۱ تیرماه درپی مراجعه به دادستانی «جهت تمدید مرخصی درمانی‌اش» بازداشت و به سالن ۲ بند ۷ زندان اوین منتقل شده بود.

لازم به یادآوری است آقای حسین‌زاده موحد در اسفندماه سال گذشته پس از اعتصاب غذای اعتراضی به مرخصی استعلاجی اعزام شد.

در مدت زمان اعتصاب غذای وی، سازمان عفو بین الملل در بیانیه ای با عنوان “زندانی عقیدتی بیمار در اعتصاب غذا” در مورد «اعتصاب غذای سعید حسین زاده»، فعال حقوق کودکان و زندانی زندان اوین و «وخامت حال وی» ابراز نگرانی کرده بود.

سعید حسین زاده در مهرماه ۱۳۹۳، از سوی ماموران سپاه در منزل شخصی‌اش دستگیر و به سلول‌های انفرادی بند ۲-الف زندان اوین منتقل شد.

وی در دادگاه بدوی در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه، به اتهام تبلیغ علیه نظام و توهین به رهبری به هفت سال زندان محکوم شد. حکمی که در مرحله تجدیدنظر و در شعبه ۳۶ توسط قاضی زرگر تایید شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید