خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  تجهیز بوستان های غربی پایتخت برای رفاه معلولان

تجهیز بوستان های غربی پایتخت برای رفاه معلولان

خبرگزاری هرانا ـ شهردار منطقه ۹ از تجهیز بوستان های سطح منطقه برای رفاه حال معلولان خبر داد و گفت که براساس برنامه ریزی ها طی ۲ ماه آینده همه تمهیدات لازم با توجه به ضوابط، استانداردها و دستورالعمل های ابلاغی انجام می شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تابناک، حمید محسنی در این خصوص اظهار داشت: “فراهم کردن امکانات رفاهی و تردد برای شهروندانی که معلولیت دارند این روزها بیشتر از گذشته مورد توجه مدیران شهری است و این شهرداری نیز مناسب سازی بوستان ها و معابر را برای سهولت تردد این قشر از جامعه در دستور کار دارد”.

وی افزود: “برای رفاه حال معلولان در سطح منطقه ، مناسب سازی محل های ورود و خروج بوستان ها با پیشرفت فیزیکی مناسبی در دست اقدام است”.

شهردار منطقه ۹ ادامه داد: جمع آوری و رفع ، حذف زوائد فیزیکی معابر داخلی بوستان ها نیز برای تسهیل عبور و مرور معلولان بصورت مستمر انجام می شود.

وی با اشاره به مناسب سازی های صورت گرفته در دو بوستان المهدی و بوستان آزادی گفت: “این دو بوستان در نقاط پرتردد منطقه قرار گرفته اند و در حال حاضر ۱۵ مورد مناسب سازی پیاده روها و رفع موانع دسترسی ضمن ایجاد پل فلزی در این بوستان ها انجام شده است”.

محسنی اذعان داشت: “۹۰ درصد آبخوری های سطح محدوده و بعضی از سرویس های بهداشتی برای استفاده معلولان و حتی سالمندان مناسب سازی شده است”.

به گفته شهردار منطقه ۹، علاوه بر اقدامات صورت گرفته، هرس و کوتاهی شاخه های مزاحم در پیاده روها جهت سهولت تردد نابینایان نیز بصورت مستمر اجرایی می شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید