خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۵, 21st of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۴/۲۹ ساعت ۱۸:۲۷:۱۱

    خانه  > slide, اقلیت های ملی  >  بازداشت افشین حسین پناهی در شهرستان دهگلان

بازداشت افشین حسین پناهی در شهرستان دهگلان

خبرگزاری هرانا – روز گذشته، افشین حسین پناهی در شهرستان دهگلان استان کردستان توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به نقطه نامعلومی منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، با مراجعه ماموران وزارت اطلاعات شهرستان دهگلان در صبح روز دوشنبە ٢٨ تیر ماه، «افشین حسین پناهی» در منزلش بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

افشین حسین پناهی پیش‌تر در تاریخ ۲۱ فروردین ماه بازداشت شده بود، و بعدا در شعبه یک دادگاه انقلاب سنندج، به ریاست قاضی «حسن بابایی» به اتهام “تبلیغ علیه نظام” به یک سال زندان محکوم شد.

این شهروند اهل دهگلان در زمان بازداشت با تودیع وثیقه از زندان آزاد شده بود.

هنوز مشخص نیست دلیل این بازداشت اجرای حکم یکسال حبس بوده و یا دلیل دیگری داشته است هر چند یکی از نزدیکان آقای حسین پناهی به گزارشگر هرانا گفت این شهروند دهگلانی هم اکنون در بازداشتگاه اداره اطلاعات نگهداری میشود و احتمالا در رابطه با پرونده جدیدی بازداشت شده باشد.

لازم به یادآوری است افشین حسین پناهی که سابقه همکاری با نهادهای محیط زیستی را در کارنامه خود دارد، در سال ۹۰ طی پیگیری پرونده قتل برادرش ( اشرف حسین پناهی) به اتهام “تبلیغ علیه نظام” یک سال حبس را در زندان قروه تجربه کرده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید