خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز یکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵, 4th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۴/۲۷ ساعت ۱۴:۱۰:۵۲

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  کوروش زعیم به بند هشت زندان اوین منتقل شد

کوروش زعیم به بند هشت زندان اوین منتقل شد

خبرگزاری هرانا – روز جاری کورش زعیم فعال سیاسی عضو شورای مرکزی جبهه ملی ایران به سالن ۱۰ بند ۸ زندان منتقل شد. وی روز گذشته جهت اجرای حکم حبس بازداشت و به زندان اوین منتقل شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز ۲۷ تیرماه ۱۳۹۵ کوروش زعیم فعال سیاسی عضو شورای مرکزی جبهه ملی ایران که روز گذشته بازداشت شده بود به سالن ۱۰ بند ۸ زندان اوین منتقل شد.

یک منبع نزدیک به این فعال سیاسی با اعلام این خبر به گزارشگر هرانا گفت: “دیروز آقای زعیم جهت اجرای حکم ۴ سال حبس بازداشت و به زندان اوین منتقل شده بود و امروز به بند ۸ سالن ۱۰ فرستاده شد.”

کوروش زعیم مردادماه سال گذشته از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی با اتهام تبلیغ علیه نظام به یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

کوروش زعیم نویسنده، مترجم و از شوراى مرکزى و هیئت اجرایى جبهه ملى، پیش از این نیز سابقه بازداشت و احضارهای مکرر به مراجع قضایى را داشته است.

پیش از این شعبهٔ ۱۴ دادگاه انقلاب اسلامی تهران، به ریاست قاضی ماشاءالله احمدزاده، کورش زعیم را به دلیل «اقدام علیه امنیت ملی، فعالیت تبلیغی علیه نظام و تجمیع پرونده‌های دستگیری و زندان در سال‌های ۱۳۶۱، ۱۳۸۵، ۱۳۸۸ و ۱۳۸۹» در فروردین ماه ۱۳۹۱، به سه سال حبس تعلیقی و پنج سال محرومیت از فعالیت‌های سیاسی و رسانه‌ای محکوم کرد که «نظر به کهولت سن متهم» این حبس به مدت پنج سال تعلیق شده‌ بود.

از این نویسنده و پژوهشگر آثار متعددی در زمینه‌های علمی مثل “خود آموز ساختمان”، “کتابدستی ریاضییات”، “راهبرد زنده مانی”، “زیست انرژی”و تاریخی از جمله “بزرگان کاشان”، “امپراتوری شوروی به کجا می رود؟” و “تاریخچه جبهه ملی از پیدایش تا کودتای ۲۸ مرداد” انتشار یافته‌است. چندین اثر ادبی نیز از جمله “آزادی و مسئولیت روشنفکران “نوشته کارل پوپر توسط او ترجمه شده‌است. کورش زعیم با تاسیس کانون اندیشه و سخن و با پژوهش در زمینه‌های اقتصادی، کشاورزی و صنعتی به عنوان یک پژوهشگر نیز فعالیت کرده‌است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید