خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۵, 23rd of March 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۴/۲۳ ساعت ۲۲:۰۴:۵۸

    خانه  > slide, زندانیان  >  ناهید گرجی؛ وضعیت نامناسب سلامتی و محروم از خدمات درمانی

ناهید گرجی؛ وضعیت نامناسب سلامتی و محروم از خدمات درمانی

خبرگزاری هرانا – ناهید گرجی زندانی عقیدتی زندان وکیل آباد مشهد علی‌رغم بیماری‌های مختلف جسمی و روحی از خدمات درمانی مناسب محروم مانده است. مسئولین زندان بی توجه به عدم وجود خدمات درمانی مناسب در این محل از تحویل گرفتن داروهای مورد نیاز این زندانی که توسط خانواده اش تهیه شده کماکان خودداری می کنند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، به وضعیت نامناسب جسمی-روحی ناهید گرجی در زندان وکیل‌آباد مشهد رسیدگی نمی‌شود.

یک منبع نزدیک به خانواده گرجی با اعلام این خبر به گزارشگر هرانا گفت: “ناهید جدیدا پادرد شدید گرفته است. پوکی استخوان دارد و در زندان به او دارو نمی دهند. حتی اجازه ورود دارو با هزینه شخصی را هم به او نمی دهند.”

این منبع مطلع در ادامه تاکید کرد: “ناهید از درد زیاد پاهایش رنج می‌برد و تنها پاسخ مسئولین زندان این است که تحمل کن. با درخواست مرخصی اش هم موافقت نشده و از سوی دیگر وضعیت روحی او نیز اصلا تعریفی ندارد.”

ناهید گرجی ۱۹ مهرماه سال ۹۳ با مراجعه مامورین امنیتی به خانه اش بازداشت و پس از بازرسی منزل به دادگاه انقلاب کوه سنگی مشهد و سپس به مکانی نامعلوم منتقل شد، پس از دو هفته برای ایشان قرار وثیقه ۴۰۰ میلیونی صادر شد، مبلغی که به گفته خانواده اش سنگین بود و از پس آن برنمی آمدند.

به گفته اطرافیان خانم گرجی، علت بازداشت او فعالیت در شبکه های اجتماعی بوده و غیر آن فعالیت سیاسی یا اجتماعی دیگری نداشته است.

یکی از نزدیگان وی به گزارشگر هرانا گفته بود: «ماموران امنیتی نیمه شب و خیلی خشن وارد منزل شدند و خانم ناهید گرجی را دستگیر کرده و بعد از بردن ایشان مجددا برای بازرسی وارد منزل شده و وسایلی از قبیل کامپیو‌تر شخصی و تلفن و حتی دوربین عکاسی را با خود برده‌اند.»

ناهید گرجی، در آستانه سالگرد بازداشت خود در مهرماه ۱۳۹۴، به دلیل شدت گرفتن بیماری افسردگی و وضعیت روحی نامناسب با سپردن وثیقه از زندان آزاد شد.

در دوران بازداشت گزارش‌های مختلفی در ارتباط با وضعیت حاد روحی و افسردگی شدید ناهید گرجی منتشر شده بود.

هفدهم آذر ماه سال ۹۳، هشت تن از نمایندگان پارلمان اروپا با انتشار یک نامه مشترک به فدریکا موگرینی، نماینده عالی اتحادیه اروپا در سیاست خارجی و امور امنیتی، نسبت به بازداشت ناهید گرجی ابراز نگرانی کردند و از وی خواستند تا نگرانی‌های آنان در مورد این فعال مدنی را با دولت ایران در میان بگذارد و آزادی خانم گرجی را از آنان خواستار شود.

این شهروند مشهدی از سوی دادگاه تجدیدنظر به ۳ سال حبس محکوم شد. وی نهایتا فروردین ماه سال جاری برای تحمل حکم حبس، خود را به زندان وکیل آباد این شهر معرفی کرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید