خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست, کودکان  >  هفتادو یک مدرسه مازندران وضعیت بهداشتی مطلوبی ندارند

هفتادو یک مدرسه مازندران وضعیت بهداشتی مطلوبی ندارند

خبرگزاری هرانا ـ معاون آموزش‌وپرورش مازندران گفت که ۷۱ مدرسه استان وضعیت بهداشتی مطلوبی ندارند که لیست آن تهیه‌شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، سید محمد ساداتی پیش از ظهر چهارشنبه در کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان عنوان کرد: “لیست ۷۱ مدرسه مناطق محروم که وضعیت بهداشتی مطلوبی نداشتند در اختیار سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان شد، تا با تزریق اعتبارات استانی به سازمان نوسازی مدارس ، سرویس‌های بهداشتی، آبخوری‌ها، بوفه‌ها و … مدارس مذکور نوسازی و بهسازی شود”.

ساداتی اظهار داشت: “آموزش‌وپرورش برحسب توان مالی خود در پروژه مهر، که  اکنون در حال اجرا است، اقدامات خوبی در این حوزه انجام داده است”.

وی ادامه داد: “یکی از موضوعات اصلی پروژه مهر، بررسی و رسیدگی  وضعیت بهداشتی مدارس دولتی است و درباره وضعیت مدارس غیردولتی هم، بررسی کیفیت بهداشتی این‌گونه مدارس توسط کارگروهی در حال جمع‌آوری است که شهریورماه آماده و به کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی استان ارائه می‌شود”.

قربانعلی شیرزاد مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان مازندران نیز در این جلسه، بابیان اینکه بنابر مصوبهٔ یکی از جلسات کارگروه، این اداره کل باید مدارس را به تأیید معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی برای انطباق محیطی مدارس، قرار می‌داد که با اجرای این مصوبه، بیشترین مشکلات در مدارس غیردولتی مشاهده شد.

وی افزود: “کنترل و نظارتی مستمر بر این مدارس صورت نمی‌گیرد و این در حالی است که نظارت جز شرح وظایف ما قرار نیست”.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان مازندران، در بحث ایمنی مدارس و استانداردسازی سامانه گرمایشی مدارس غیردولتی، گفت: “سخت‌گیری‌ها لازم در این زمینه و نیز درباره دفع فاضلاب  مدارس جدید انجام خواهد شد و قطعاً با تعامل و همکاری آموزش‌وپرورش در سال جدید شاهد اتفاقات خوب در این حوزه خواهیم شد”.

شیرزاد، خاطرنشان کرد: “در بحث ساماندهی سرویس‌های بهداشتی، آبخوری‌ها، فاضلاب مدارس، لوله‌کشی صابون مایع سرویس‌های مدارس که از قبل هم دایر بود نیازمند اعتبار هستیم و انتظار داریم سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان در این زمینه ، حمایت کند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید