خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  دو تجمع صنفی امروز برگزار شد

دو تجمع صنفی امروز برگزار شد

خبرگزاری هرانا ـ کارگران مخابرات کرمان و  ۲۸ کارگر فولاد زاگرس امروز طی دو تجمع متفاوت در چارچوب مطالبات صنفی خود به تجمع و پیگیری اعتراضی دست زدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، کارگران مرکز ۱۱۸ مخابرات کرمان صبح امروز در اعتراض به عدم دریافت ۴ ماه از دستمزد خود مقابل مخابرات شهید مفتح کرمان تجمع کرده اند.

تعدادی از این کارگران گفتند: “در حدود ۸۰ نفر هستیم که در مرکز ۱۱۸ مخابرات کرمان مشغول کاریم و بابت ۴ ماه  مزد و مزایای پرداخت نشده طلبکاریم”.

از قرار معلوم این مطالبات مزدی از اسفند سال گذشته تاکنون پرداخت نشده است و برای همین کارگران معترض صبح امروز مقابل ساختمان مخابرات شهید مفتح کرمان تجمع کردند.

البته به گفته این کارگران امروز دومین روز متوالی بوده است که آنها برای پیگری مطالبات معوقه خود در همین محل تجمع کرده‌اند.

برپایه این اطلاعات به غیر از کارگران معترض واحد ۱۱۸ مخابرات کرمان، دست‌کم  ۱۰۰ نفر از نیروهای پیمانی بخش‌ خدماتی این مجموعه بابت ۶ ماه حق اضافه کاری و سنوات سال ۹۴ خود از کارفرما طلبکارند علاوه بر همه این‌ها بابت بخشی از مزایای مزدی مربوط به سه ماهه اول سال جاری از کارفرما طلب دارند.

آنطور که نیروهای پیمانی خدماتی شرکت مخابرات کرمان به منابع ایلنا در شهر کرمان گفته اند یکی از اعضای هیات مدیره شرکت مخابرات به آنها گفته است که باید با همین شرایط کار کنند چرا که در غیر این صورت ممکن است اخراج شوند.

در اعتراض به ماهها بلاتکلیفی؛ کارگران فولاد زاگرس مقابل وزارت کار تجمع کردند

به گزارش ایلنا، صبح امروز ۲۸ کارگر فولاد زاگرس به تهران آمدند و در اعتراض به چندین ماه بلاتکلیفی و معوقات مزدی مقابل وزارت کار تجمع کردند.

این کارگران می‌گویند یازده ماه است دستمزد ما پرداخت نشده است و به خلف وعده مسئولان اعتراض داریم.

از قرار معلوم، شرکت فولاد زاگرس به موجب مجمع فوق العاده‌ای که در اسفند ماه ۹۲ توسط سهامداران عمده این شرکت شامل صندوق بازنشستگی کشوری، صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد و سازمان تامین اجتماعی برگزار شد، منحل اعلام گردید.

پس از برگزاری این مجمع حدود ۲۰۰ کارگر این شرکت تعدیل شدند و در‌‌‌‌ همان مجمع مقرر شد ۲۸ نفر از کارگران به منظور انجام امور جاری و حفظ و حراست از دارایی‌ها به فعالیت ادامه دهند و مزایای آن‌ها توسط سهامداران پرداخت گردد که تا کنون سهامداران از اجرای این مصوبه طفره رفته‌اند.

کارگران از وعده‌های بی‌پاسخ وزارت کار خبر می‌دهند و می‌گویند در ماههای گذشته مقرر شده بود که مسئولان وزارت کار جهت تعیین تکلیف ما با سهامداران شرکت جلسه‌ای برگزار کنند که تا کنون چنین جلسه‌ای برگزار نشده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید