خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۵, 18th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۴/۲۱ ساعت ۱:۵۳:۴۳

    خانه  > کارگران  >  دو تجمع امروز برگزار شد

دو تجمع امروز برگزار شد

خبرگزاری هرانا ـ حدود ۶۰۰ کارگر معدن سه چاهون در بافق یزد و هفتاد کارگر شرکت حفاری نفت شمال امروز طی دو تجمع متفاوت در چارچوب مطالبات صنفی خود به تجمع و پیگیری اعتراضی دست زدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، در حدود ۶۰۰ کارگر معدن سه چاهون در بافق یزد، معوقات مزدی خرداد و مزایای مزدی سال‌های ۹۳ و ۹۴ خود را دریافت نکرده اند که ۵۰ نفر از آنها مقابل فرمانداری بافق تجمع کردند.

کارگران پیمانی معدن سه چاهون که زیر نظر شرکت «کاوشگران نصر بافق»، مسئول استخراج معدن سه چاهون کار می‌کنند معوقات مزدی خرداد و مزایای مزدی سال‌های ۹۳ و ۹۴ خود را دریافت نکرده‌اند.

از قرار معلوم تعداد این کارگران ۶۰۰ نفر است و ۵۰ نفر از آنها در تجمع اعتراضی صبح امروز شرکت کردند.

این کارگران پس از تجمع امروز مقابل فرامانداری بافق موفق شدند مزد و مزایای مزدی اردیبهشت خود را دریافت کنند.

آنطور که یکی از منابع محلی گفته کارگران تاکید دارند که مزایای مزدی سال‌های ۹۳ و ۹۴ خود را دریافت نکرده‌اند و در تجمع امروز خود مقابل فرمانداری خواستار دریافت مزایای مزدی سال‌های ۹۳ و ۹۴ خود شده‌اند.

بلاتکلیفی کارگران تعدیل شده حفاری نفت شمال؛ کارگران مقابل دفتر کارفرما تجمع کردند

به گزارش ایلنا، هفتاد کارگر شرکت حفاری نفت شمال از چهارم خردادماه بیکار شده‌اند. تعدادی از این کارگران امروز مقابل دفتر کارفرمای اصلی تجمع کردند.

جمعی از کارگران تعدیل شده شرکت حفاری نفت شمال در تماس با ایلنا از ادامه بلاتکلیفی خود خبر دادند.

از قرارمعلوم، قرارداد شغلی این کارگران در چهارم خرداد ماه به دلیل پایان قرارداد پیمانکاری شرکت حفاری نفت شمال، فسخ شده است.

کارگران می‌گویند در جلسه‌ای که در خردادماه با حضور شرکت‌های درگیر و مقامات استان در استانداری مازندران تشکیل شد، مقرر شد که این ۷۰ کارگر جذب شرکت برنده مناقصه شوند که تا کنون این وعده عملی نشده‌است.

بر اساس گفته کارگران، امروز صبح حدود ۳۰ نفر از این کارگران تعدیل شده مقابل دفتر کارفرمای مادر که شرکت نفت خزر است، تجمع کردند.

کارگران می‌گویند با وجود اعتراضات مکرر و وعده‌های مسئولان، همچنان بلاتکلیفی کارگران ادامه دارد و مقامات مسئول در شرکت کارفرمای اصلی به هیچ وجه پاسخگوی کارگران نیستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید