خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  انتقاد دادستان از جشن حافظ؛ جشنواره بود یا جشن مد و لباس

انتقاد دادستان از جشن حافظ؛ جشنواره بود یا جشن مد و لباس

خبرگزاری هرانا ـ دولت‌‌آبادی با بیان اینکه دادستانی نسبت به مراسمی که نقض «ارزش‌های اسلامی» می‌کنند برخورد قانونی خواهد کرد ابراز داشت که آیا واقعا جشن حافظ یک جشنواره فرهنگی بود یا همایش مد و لباس.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، نکته­ دیگر که مورد توجه نظر دادستان تهران قرار گرفت، برگزاری جشن حافظ بود. وی با رد این ادعا که دادستانی در تعقیب اشخاص گزینشی عمل می­‌کند و در مورد نشریه یالثارات مطلب و تصاویر درج شده در این نشریه پیرامون جشن حافظ اظهار کرد: “ما نسبت به مراسمی که نقض ارزش­‌های اسلامی و ترویج سبک زندگی غربی است، برخورد قانونی خواهیم کرد”.

جعفری دولت­‌آبادی با انتقاد از وضعیت برگزاری این مراسم و اقدامات اشخاصی که یک جشن فرهنگی را به همایش مد و لباس تبدیل کردند، گفت: “واقعاً این جشنواره فرهنگی بود یا همایش مد و لباس”.

وی با اعلام این که «روز یکشنبه (۱۷ /۵ /۱۳۹۵) گزارش پلیس مبنی بر نقض ارزش­های دینی و اخلاقی در برگزاری جشن حافظ، برای رسیدگی به دادسرای فرهنگ و رسانه ارجاع شده است، با کنایه از اقدامات برخی مسئولان در این راستا» و تاکید بر این‌که «در شلوغ­‌بازار سیاست نمی‌توان گرد و غبار کرد و پنهان شد»، اظهار کرد:  “برگزاری این جشنواره با توجه به نحوه­‌ی پوشش شرکت‌کنندگان و برخی اظهارات مطرح شده در آن نقض ارزش­‌های اسلامی است و در جمهوری اسلامی که یک نظام دینی و ارزشی است، نمی­‌توان هر اقدام ناپسندی را انجام داد و با تشکیل جشنواره و استفاده از پوشش‌های عجیب و غریب و نامناسب، اقدامات خود را پشت عنوان حمایت از هنرمندان پنهان کرد”.

دولت‌آبادی مدعی شد دادستانی بدون توجه به گرایش‌های جناحی و سیاسی، موظف به ورود و «تعقیب جرایم علیه فرهنگ کشور است» و آمادگی خود را برای رسیدگی به شکایات اشخاص در خصوص این زمینه اعلام می‌نماید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید