خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۱۸ تیر ۱۳۹۵, 16th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۴/۱۸ ساعت ۲۳:۰۳:۰۸

    خانه  > کارگران  >  کارگران پیمانی آبفای گرگان سه ماه مزد معوقه طلب دارند

کارگران پیمانی آبفای گرگان سه ماه مزد معوقه طلب دارند

خبرگزاری هرانا ـ دست کم یکصد تن از کارگران پیمانی شاغل در شرکت آب وفاضلاب گرگان در استان گلستان که زیر نظر پیمانکار به عنوان تعمیرات و خدمات نصب در سطح شهر گرگان فعالیت می‌کنند از سه ماه پیش حقوق دریافت نکرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، یکی از کارگران آبفای کرگان گفت: “حدود ۱۰۰کارگر شاغل در شرکت آب وفاضلاب گرگان هستیم که شرکت پیمانکاری که هم اکنون طرف قرارداد کارفرمای اصلی است از ابتدای سال جاری پرداخت دستمزد ما را به تاخیر انداخته است”.

او با بیان اینکه پیمانکار دلیل پرداخت نشدن مطالبات آنها را به بدحسابی کارفرمای اصلی در پرداخت صورت وضعیت‌های مالی مرتبط کرده است؛ افزود: “در این بین نه پیمانکارو نه آبفای گرگان در مقام کارفرمای اصلی هیچکدام مسئولیت پرداخت طلب مزدی کارگران را بر عهده نمی‌گیرند”.

به نقل از کارگران گفته می‌شود که کارگران پیمانکاری اداره آبفای گرگان علاوه بر سه ماه طلب مزدی و ناقص بودن سوابق بیمه‌ای از بابت امنیت شغلی خود نیز نگران هستند.

به گفته آنان در شرایطی که همه مسئولان استانی و شهرستانی از مشکلات کارگران پیمانی آب وفاضلاب با خبرند اما هنوز بی‌تفاوتی‌ کارفرما در خصوص پرداخت مطالبات مزدی آن‌ها ادامه دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید