خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۵, 21st of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۴/۱۷ ساعت ۱۳:۱۴:۵۳

    خانه  > زندانیان  >  تاسیس بازداشتگاه های ویژه با ظرفیت ۳۰۰ زندانی

تاسیس بازداشتگاه های ویژه با ظرفیت ۳۰۰ زندانی

خبرگزاری هرانا ـ رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور، از تاسیس بازداشتگاه های ویژه با ظرفیت ۳۰۰ زندانی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از صدا و سیما، اصغر جهانگیر افزود: “در حال حاضر بیشتر بازداشتگاه ها ظرفیت محدودی دارد و ما برای تاسیس بازداشتگاه های جدید برنامه ریزی کرده ایم”.

وی گفت: “با توجه به حجم ورود زندانیان به محیط بازداشتگاه، باید تسهیلات بیشتری نیز در نظر بگیریم و همین مساله ما را با کمبود فضا و مکان مواجه می کند اما تاسیس بازداشتگاه های جدید این خلاءها را پر خواهد کرد”.

رئیس سازمان زندانهای کشور در پاسخ به این سئوال که بازداشتگاه های ویژه مربوط به کدام دسته از مجرمان است، افزود: “از آنجایی که محکومان و متهمان باهم تفاوت دارند، ‌مکان نگهداری متفاوتی نیز برای آنان در نظر گرفته می شود”.

جهانگیر گفت: “وضع محکومان با صدور رای آنان مشخص است اما متهمان در مرحله ای هستند که احتمال دارد در آینده تبرئه شوند و قانون شرایط نگهداری در بازداشتگاه های ویژه را برای آنان در نظر گرفته است”.

رئیس سازمان زندان های کشور با اشاره به امکانات بازداشتگاه های ویژه افزود: “متهمانی که در این بازداشتگاه ها نگهداری می شوند می توانند به راحتی با خانواده های خود ارتباط برقرار کنند و به تلفن نیز دسترسی دارند”.

جهانگیر گفت: “هم اکنون، بازداشتگاه خدابنده و اسفراین با ظرفیت ۳۰۰ زندانی راه اندازی شده است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید