خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۵, 21st of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۴/۱۵ ساعت ۱:۲۲:۱۷

    خانه  > کارگران  >  دو تجمع اعتراضی امروز برگزار شد

دو تجمع اعتراضی امروز برگزار شد

خبرگزاری هرانا ـ کارگران شهرداری آزادشهر گلستان و کارکنان اداره راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان امروز در چارچوب مطالبات صنفی خود به تجمع و پیگیری اعتراضی دست زدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، جمعی از کارگران خدماتی وفضای سبز شهرداری آزادشهر استان گلستان در اعتراض به بی‌توجه‌ای کارفرما در وصول مطالباتشان صبح روز گذشته مقابل ساختمان شهرداری این شهر تجمع کردند.

این کارگران در خصوص علت برپایی این تجمع گفتند: “حدود ۱۲۰ نفر هستیم که تحت مسئولیت یک شرکت پیمانکاری در سطح شهر آزاد شهر به جمع آوری زباله ورسیدگی به فضای سبز مشغولیم اما در نتیجه بی‌توجه‌ای مدیران این شرکت بابت ۳ماه مزد از کارفرما طلبکاریم”.

به ادعای کارگران معترض شهرداری آزاد شهر مسئولان شهرداری آزاد شهر در پاسخ به اعتراض کارگران گفته اند که همه صورت وضعیت‌های مالی شرکت پیمانکاری را به موقع پرداخت می‌کنند واین پیمانکار است که در پرداخت مطالبات مزدی کارگران قصور می‌کند.

در همین رابطه یک فعال کارگری دراستان گلستان می‌گویند: “اعتراض یک روز کارگران خدماتی وفضای سبز شهرداری آزاد شهر باعث کند شدن روند جمع اوری زبال‌ها در برخی معابر سطح شهر آزاد شهر شده است”.

به گفته این منابع جمع نشدن این زباله چهره بدی به شهر داده و بوی تعفن زبال‌ها در برخی معابربه سبب گرم بودن هوا به استشمام عابران می‌رسد.

گلایه کارکنان اداره راه و شهرسازی نسبت به وضعیت استخدامی

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، نداشتن امنیت شغلی و حقوق کم از جمله دلایل تجمع کارکنان اداره راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان است.

تعدادی از کارکنان قراردادی اداره راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان در اعتراض به وضعیت استخدامی، حقوق دریافتی و امنیت شغلی خود مقابل دفتر نماینده ولی فقیه و امام جمعه زاهدان تجمع کردند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید