خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز دوشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۵, 15th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۴/۱۴ ساعت ۲۲:۱۰:۳۹

    خانه  > slide, زندانیان  >  پایان اعتصاب غذای ایوب اسدی و شهرام پورمنصوری

پایان اعتصاب غذای ایوب اسدی و شهرام پورمنصوری

خبرگزاری هرانا – روز جاری ایوب اسدی در بیست‌ونهمین روز از اعتصاب غذا در زندان کاشمر با اصرار خانواده و هم‌چنین روز گذشته شهرام پورمنصوری در بیست‌وششمین روز از اعتصاب غذا با تهدید و وعده مسئولین زندان رجایی‌شهر کرج، به اعتصاب غذای خود پایان دادند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ایوب اسدی زندانی سیاسی و شهرام پورمنصوری زندانی امنیتی به ترتیب در زندان‌های کاشمر و رجایی‌شهر کرج به اعتصاب غذای خود پایان دادند.

ایوب اسدی زندانی سیاسی تبعیدی به زندان کاشمر که از بیماری‌های آسم، دیسک کمر و ناراحتی روده رنج می‌برد در اعتراض به عدم رسیدگی به بیماری هایش، عدم اعطای مرخصی و ۲۰ سال حکم حبس «ناعادلانه اش» از روز شانزدهم خردادماه دست به اعتصاب غذا زده بود.

یک منبع نزدیک به خانواده ایوب اسدی با تایید پایان اعتصاب غذای وی در روز جاری به گزارشگر هرانا گفت: “از یک‌هفته‌ پیش خانواده ایوب به او اصرار می‌کردند مسئولین که کاری برایش نمی کنند دادستانی مشهد گفته است بمیرد هم کاری برایش نمی کنیم. اما ایوب ادامه داد تا این‌که فقط به او قول اعزام به بیمارستان برای رسیدگی به بیماری‌هایش را در ماه‌های آینده داده‌اند اما به بقیه خواسته‌هایش از جمله مرخصی و رسیدگی به حکم ناعادلانه ۲۰ سال حبس هیچ توجهی نکردند.”

این منبع مطلع در مورد وضعیت جسمانی آقای اسدی هم‌چنین افزود: “وضعیت جسمانی‌اش بسیار وخیم شده است. خانواده‌اش که با او تلفنی صحبت نمی‌کردند او از ابتدای اعلام اعتصاب در سلول انفرادی نگهداری می‌شد. اما دوستانش از زندان زنگ می‌زدند و به خانواده اطلاع می دادند که چشمانش دیگر سو ندارد و تا یک‌متری را بیشتر نمی بیند. ازین‌رو خانواده او اصرار کردند اعتصابش را بشکند و روز جاری دوستانش خبر دادند اعتصابش را شکسته اما هم‌چنان وضعیت سلامتش اصلا مناسب نیست.”

شهرام پورمنصوری زندانی امنیتی در زندان رجایی‌‍شهر کرج، که در ۱۷ سالگی بازداشت شد و اکنون شانزدهمین سال حبس خود را می گذراند نیز در اعتراض به وضعیتش در اعتصاب غذا بود. از زمان دقیق شروع اعتصاب غذای وی اطلاع دقیقی در دست نیست. اما میتوان تایید کرد این زندانی روز گذشته دست کم پس از بیست‌وشش روز به اعتصاب غذای خود پایان داد.

یک منبع نزدیک به این زندانی با اعلام این خبر به گزارشگر هرانا گفت: “شهرام در این مدت دست‌کم ۱۱ کیلوگرم وزن خود را از دست داده است. روز گذشته با زور و وعده و هم‌چنین تهدید‌های رئیس بند چهار زندان رجایی‌شهر آقای شجاعی و هم‌چنین آقای مردانی رئیس زندان اعتصاب غذایش را شکست.”

این منبع هم‌چنین اضافه کرد: “مسئولین زندان به او گفته‌اند بودند دنبال کار تو خواهیم بود.”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید