خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۵, 20th of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۴/۰۲ ساعت ۳:۱۶:۱۱

    خانه  > slide, زندانیان  >  عدم اعمال تجمیع احکام برای مهدی و حسین رجبیان، دو زندانی

عدم اعمال تجمیع احکام برای مهدی و حسین رجبیان، دو زندانی

خبرگزاری هرانا – به دو برادر زندانی، مهدی و حسین رجبیان از متهمان وب سایت “برگ موزییک” اطلاع داده شد ماده معروف به تجمیع احکام (ماده ۱۳۴) که باعث کاهش میزان حبس و جریمه آنان می شود در مورد آنان اعمال نخواهد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، بر اساس استعلام صورت گرفته از شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر استان تهران، تجمیع احکام (ماده ۱۳۴) در پرونده دو برادر زندانی در زندان اوین اعمال نمی شود. این موضوع روز گذشته به این دو زندانی اطلاع داده شد.

یک منبع نزدیک به خانواده رجبیان با اعلام این خبر در گفتگو با گزارشگر هرانا اضافه کرد: “در مورد مبلغ جریمه صادر شده در حکم نیز به آن‌ها اطلاع داده شده اگر جریمه پرداخت نشود تا سال ۱۳۹۹ باید در زندان بمانند.”

دو برادر زندانی، مهدی و حسین رجبیان در مرحله نخست از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه، به اتهام ترویج فساد  هرکدام به شش سال حبس تعزیری و پرداخت جریمه محکوم شده بودند.

این احکام در شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر تهران به سه سال حبس تعزیری، سه سال حبس تعلیقی و پرداخت ۲۰ میلیون تومان جریمه تقلیل یافت.

سرانجام در تاریخ شانزدهم خردادماه سال جاری برادران رجبیان جهت اجرای حکم سه سال حبس تعزیری خود را به زندان معرفی کردند.

درحال حاضر مهدی و حسین رجبیان در بند هفت زندان اوین نگهداری شده و مشغول گذراندن حبس خود هستند.

یوسف عمادی به همراه مهدی رجبیان و حسین رجبیان در رابطه با فعالیت یک وب سایت بارگذاری موسیقی به نام “برگ موزیک” در مهرماه ۱۳۹۲ در دفتر کارشان در ساری بازداشت و به بند دو الف بازداشتگاه سپاه پاسداران منتقل شدند.

این سه زندانی نهایتا پس از تحمل دو ماه بازداشت در بند دو-الف سپاه، با تودیع وثیقه‌ی ۲۰۰ میلیون تومانی آزاد شدند.

یوسف عمادی، مهدی و حسین رجبیان آذرماه ۱۳۹۴ از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب در مرحله بدوی هر کدام به تحمل شش سال حبس تعزیری و جریمه‌ی نقدی محکوم شدند که این احکام در شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر تهران به سه سال حبس تعزیری، سه سال حبس تعلیقی و پرداخت ۲۰ میلیون تومان جریمه نقدی تقلیل یافت. این سه زندانی خردادماه ۹۵ جهت اجرای حکم سه سال حبس تعزیری خود را به زندان معرفی کردند.

گفته میشود این سه زندانی در مراحل مختلفی از پرونده از دسترسی به وکیل محروم بودند و در زمان دادرسی بر اینکه اعترافات تحت فشار از آنان اخذ شده است تاکید کرده بودند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید