خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۵, 23rd of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۴/۱۰ ساعت ۰:۵۰:۲۳

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, گزارش تصویری  >  تجمع سپرده گذاران و کارمندان ثامن الحجج از کرمان تا تهران / گزارش تصویری

تجمع سپرده گذاران و کارمندان ثامن الحجج از کرمان تا تهران / گزارش تصویری

خبرگزاری هرانا ـ تعاونی ثامن الحجج از چندی پیش، کارمندان خود را بدون هیچ ضابطه قانونی و به صورت کاملا فله ای اخراج می کند و همین امر اعتراضات کارمندان این تعاونی را در سراسر کشور به دنبال داشته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از بسیج، سپرده گذاران و کارمندان تعاونی ثامن الحجج روز گذشته و صبح امروز طی تجمعاتی در شهرهای تهران، اصفهان، کرمان و مشهد، نسبت به حقوق پایمال شده خود از سوی این موسسه غیر مجاز اعتراض کردند.

این تجمع اعتراض آمیز که در تهران در مقابل بانک مرکزی جمهوری اسلامی صورت گرفت، یک روز پس از بازداشت مدیرعامل تعاونی ثامن الحجج انجام شد که تجمع کنندگان ضمن استقبال از حرکت قوه قضاییه و بانک مرکزی برای بازداشت وی، خواستار تسریع در رسیدگی به وضعیت زیان دیدگان پرونده ثامن الحجج شدند.

بنا بر این گزارش، تعاونی ثامن الحجج از چندی پیش، کارمندان خود را بدون هیچ ضابطه قانونی و به صورت کاملا فله ای اخراج می کند و همین امر اعتراضات کارمندان این تعاونی را در سراسر کشور به دنبال داشته است.

یکی از کارمندان این موسسه غیر مجاز در مشهد، از اخراج غیر قانونی خود از ثامن الحجج خبر داد و گفت: “بر اساس قانون، هیچ شخصی حق ندارد یک کارمند که عمل زایمان انجام داده است را تا دو سال پس از زایمان اخراج کند، اما من با ۸ سال سابقه فعالیت در حالی که هنوز یک سال از عمل زایمانم نگذشته است، از سوی این تعاونی اخراج شدم”.

وی در تشضریح دیگر تخلفات تعاونی ثامن الحجج اذعان کرد: “کارمندان این موسسه حساب بانکی داشتند که سنواتشان به آن حساب واریز می شد اما مدیران ثامن الحجج این حساب ها را مسدود کرده و اعلام کردند که اگر بانک پارسیان برای سنواتتان اعتباری در اختیار داشت، از آن ها دریافت کنید”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید