خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  دستگیری دو جوان مشهدی به دلیل انتشار فراخوان تجمع در تلگرام

دستگیری دو جوان مشهدی به دلیل انتشار فراخوان تجمع در تلگرام

خبرگزاری هرانا ـ دو جوان ۱۹ و ۲۰ ساله مهشدی که از طریق تلگرام افرادی را به تجمع مقابل یک مرکز تجاری در این شهر دعوت کرده بودند با صدور دستور قضایی دستگیر شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از خراسان، معاون دادستان مشهد روز گذشته با بیان این مطلب گفت: “در پی تجمعی که روز پنجشنبه گذشته به دعوت برخی افراد در فضای مجازی مقابل یک مرکز تجاری در مشهد صورت گرفت، عده ای در محل قرار تجمع کردند”.

قاضی حیدری افزود: “اگرچه تجمع این افراد در ذات خود هیچ مشکلی نداشت اما وقتی تجمع آنان موجب ایجاد مشکلات ترافیکی و سلب آسایش مردم شد، پلیس نیز به ناچار آنان را متفرق کرد”.

وی با اشاره به این که هر موضوع اجتماعی نباید به گونه ای مطرح شود که اخلال در نظم عمومی را به همراه داشته باشد، خاطرنشان کرد: “بررسی های پلیس در همان دقایق اولیه نشان داد که افرادی در شبکه های اجتماعی اعضا و دوستانشان را به تجمع مقابل یک مرکز تجاری در بولوار جانباز مشهد دعوت کرده اند، در حالی که اقدام آن ها در این مکان موجب بروز مشکلات زیادی برای شهروندان شده بود به همین خاطر دستور شناسایی عامل یا عاملان دعوت به تجمع مذکور صادر شد و ماموران انتظامی طی چند ساعت موفق شدند ۲ جوان ۱۹ و ۲۰ ساله که عامل اصلی تجمع تلگرامی بودند را شناسایی و دستگیر کنند”.

قاضی «حیدری» تصریح کرد: “افرادی که در محل تجمع به اخطارهای قانونی پلیس توجه نکرده و بازداشت شده بودند نیز پس از ابراز ندامت از اقدام خلاف قانون خود آزاد شدند اما ۲ عامل اصلی این تجمع برای انجام تحقیقات بیشتر در اختیار پلیس قرار گرفتند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید