خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  فشار و اعمال محدودیت بر آیت الله نکونام بعد از آزادی

فشار و اعمال محدودیت بر آیت الله نکونام بعد از آزادی

خبرگزاری هرانا – نیروهای امنیتی تردد به منزل شخصی آیت‌الله محمدرضا نکونام روحانی منتقد زندانی را پس از آزادی وی تحت نظر گرفته و بر روابط و تماس های ایشان علیرغم عدم حضور در زندان محدودیت هایی اعمال کرده اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، آیت‌الله محمدرضا نکونام از اساتید حوزه علمیه قم که از روز سوم تیرماه از زندان ساحلی قم آزاد شده در منزل شخصی مورد اعمال فشار و محدودیت رفت‌وآمد قرارگرفته است.

نیروهای امنیتی با حضور مستمر و آشکار در اطراف بیت آیت الله نکونام با ایجاد جو امنیتی مانع از تردد آزادانه شاگران و نزدیکان این روحانی منتقد با وی می شوند.

منابع غیررسمی عنوان می کنند کاهش فشارها بر وی مستلزم پذیرش بعضی شروط دستگاه امنیتی عنوان شده است همینطور تا زمان تنظیم این گزارش همچنان مشخص نیست که خروج از زندان وی تحت عنوان مرخصی است و یا آزادی مشروط.

آیت‌الله محمدرضا نکونام روحانی زندانی که از بیمارهای متعددی در رنج است با محکومیت ۵ سال حبس تعزیری در زندان قم نگهداری می‌شد. وی دست‌کم ۱۸ ماه در زندان تحمل حبس کرده است.

آیت‌الله محمدرضا نکونام از اساتید حوزه علمیه در سال ۹۳ در پی سخنان انتقاد آمیزش با شکایت چندطلبه بازداشت و در دادگاه ویژه روحانیت به پنج سال حبس محکوم شد.

لازم به یادآوری است هرانا در گزارشی مفصل درباره این مرجع شیعی زندانی و وضعیت پزشکی و پرونده ایشان اقدام به انتشار اسناد مربوطه نموده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید