خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  مرخصی عبدالفتاح سلطانی از زندان اوین و حضور در مراسم چهلم مادرش

مرخصی عبدالفتاح سلطانی از زندان اوین و حضور در مراسم چهلم مادرش

خبرگزاری هرانا – عبدالفتاح سلطانی، وکیل و زندانی سیاسی محبوس در بند ۳۵۰ زندان اوین، عصر امروز بصورت غیرمنتظره به مرخصی آمد و در مراسم چهلمین روز درگذشت مادرش حضور یافت.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، عبدالفتاح سلطانی، وکیل و زندانی سیاسی که از سال ۹۰ در زندان اوین به سر می‌برد، در حالی عصر امروز به مرخصی آمد که پیش از این برای دیدار مادر بیمارش درخواست مرخصی کرده بود اما تعلل مسئولان زندان باعث شد مادر این وکیل دربند، پیش از آنکه فرزند خود را ملاقات کند از دنیا رفت و آقای سلطانی در مرخصی پیشین در مراسم خاکسپاری مادرش توانست حضور یابد.

عبدالفتاح سلطانی از وکلای مدافع حقوق بشر عصر روز شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۰ بازداشت شد و به دلیل گرفتن جایزه حقوق بشر نورنبرگ آلمان، مصاحبه با رسانه‌ها درباره پرونده موکلانش و مشارکت در تاسیس کانون مدافعان حقوق بشر به ۱۸ سال زندان و ۲۰ سال محرومیت از وکالت محکوم شد که در دادگاه تجدید نظر این حکم به ۱۳سال حبس کاهش یافت.

با اعمال قانون تجمیع جرائم و اعمال ماده ۱۳۴ حکم سیزده سال حبس تعزیری عبدالفتاح سلطانی به ده سال کاهش یافت. همچنین محرومیت وی از وکالت نیز به دو سال کاهش یافته است.

حکم سیزده سال حبس تعزیری این وکیل در بند و عضو موسس کانون مدافعان حقوق بشر در حالی کاهش یافته که وی طبق ماده ۵۸ و اینکه بیش از یک سوم حکم خود را گذرانده، هم اکنون بصورت غیرقانونی در زندان نگهداری می شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید