خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۵ تیر ۱۳۹۵, 14th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۴/۰۵ ساعت ۲:۰۲:۱۱

    خانه  > کارگران  >  پرونده ۴ هزار کارگر اخراج شده در زنجان ساماندهی می شود

پرونده ۴ هزار کارگر اخراج شده در زنجان ساماندهی می شود

خبرگزاری هرانا ـ مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به برنامه ریزی جهت تشکیل پرونده برای کارگران اخراجی گفت که از این میزان ۴ هزار فقره پرونده مربوط به اخراج کارگران بوده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تابناک، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به ثبت اطلاعات ۸ هزار و ۶۰۰ نفر کارجو در دفاتر کاریابی استان در سال ۹۴ اظهار داشت: “خوشبختانه به توجه به پیگیری های صورت گرفته از این تعداد ۲ هزار نفر مجددا جهت آغاز به کار و فعالیت به واحدهای تولیدی و صنعتی سطح استان معرفی شده اند”.

احمد غریوی افزود: “بر اساس آمارهای غیررسمی در سال گذشته ۹۴، ۴ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار نفر در واحدهای تولیدی و صنعتی استان زنجان مشغول به‌کار شده‌اند”.

وی افزود: “متاسفانه سال قبل ۵ هزار و ۲۳۰ فقره پرونده درخواست کارگر و شاغلان واحدهای تولیدی و صنعتی در بخش‌های ذی‌ربط این اداره کل تشکیل شده که از این میزان ۴ هزار فقره مربوط به اخراج کارگران بوده که در هیئت تشخیص و حل اختلاف به ثبت رسیده است”.

غریوی با اشاره به دلایل اخراج کارگران گفت: “بنا بر آمار  می توان عمده دلایل اخراج کارگران را ناشی از بی‌انضباتی آنان در محیط‌های کار، قصور در رعایت از آئین‌نامه‌های اجرایی، تعدیل نیرو و ورشکستگی و تعطیلی واحدها و سایر اعلام کرد”.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان در پایان اظهار داشت: “به منظور پایش واحدهای تولیدی و صنعتی، کمیته ساماندهی نیروی کار ذیل ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی با هدف شناسایی نیاز بازار کار و هدایت آموزش‌های مهارتی در استان زنجان تشکیل شده است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید