خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  هشت دشت چهارمحال و بختیاری خشک و ممنوعه اعلام شد

هشت دشت چهارمحال و بختیاری خشک و ممنوعه اعلام شد

خبرگزاری هرانا ـ مدیرکل آب منطقه‌ای استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به کاهش ۱۶ درصدی بارش‌ها در سال گذشته، گفت که از ۱۶ دشت موجود در سطح استان، ۱۱ دشت در زمینه رفع مشکلات آبی مورد مطالعه قرار گرفت که در این راستا متاسفانه هشت دشت استان خشک و ممنوعه اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، فتح الله صابرپور یکم تیرماه در نشست با اصحاب رسانه به مناسبت هفته صرفه جویی با بیان این که تامین و تملک اراضی دو مشکل مهم طرح انتقال آب بن- بروجن است، ظهار کرد: “لازمه پیش‌روی این پروژه، همکاری متقابل مردم و مسئولین است”.

وی در خصوص ورود زباله‌ها به سد باباحیدر، گفت: “به منظور کنترل و پیشگیری از ورود زباله‌های خانگی و صنعتی به این سد، بررسی هر چه بیشتر در این زمینه به یک شرکت مشاوره واگذار شده است”.

وی با اشاره به کاهش آب در سدهای استان، خاطرنشان کرد: با توجه به کمبود بارندگی‌ها میزان آب در سدهای استان به خصوص سد چغاخور کاهش داشته است.

مدیرکل آب منطقه‌ای استان با بیان اینکه صرفه جویی در آب لازمه همکاری مردم در سطح استان است، تصریح کرد: رسانه‌ها با ابزاری که در اختیار دارند می‌توانند در فرهنگ‌سازی مصرف آب موثر و مفید واقع شوند.

‌پروژه سبزکوه درحال بررسی و اخذ مجوز از مراجع قانونی است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید