خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۵, 25th of July 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۳/۳۱ ساعت ۱۹:۵۲:۰۵

    خانه  > کارگران  >  پرداخت خسارت کارگران “آدنیس” مترصد ورود دادگستری مشهد

پرداخت خسارت کارگران “آدنیس” مترصد ورود دادگستری مشهد

خبرگزاری هرانا – دبیرکل انجمن‌های صنفی کارگران کشور گفت دادگستری باید برای اجرای احکام کارگران شرکت آدنیس در مشهد وارد عمل شود. این کارگران همگی به دادگاه‌ رفته و احکام خود برای دریافت سنوات، حقوق و مزایای خود را دریافت کرده‌اند اما صاحب واحد تولیدی از پرداخت آنها سرباز می‎زند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تسنیم، هادی ابوی اظهار داشت: “واحد آدنیس یکی از واحدهای بسیار قدیمی فعال در مشهد بود که در ابتدای فعالیت خود با نام تجاری «مشهد کولر» فعالیت داشت اما از سال ۹۱ به تعطیلی کشیده شده و بیش از ۵۰۰ نفر کارگر شاغل در آن بیکار شده‌اند”.

وی با بیان اینکه تمام این کارگران برای گرفتن حقوق خود روز گذشته در مقابل فرمانداری مشهد تجمع کرده بودند، خاطرنشان کرد این کارگران همگی به دادگاه‌ رفته و احکام خود برای دریافت سنوات، حقوق و مزایای خود را دریافت کرده‌اند اما صاحب واحد تولیدی از پرداخت آنها سرباز می‎زند.

دبیرکل انجمن‌های صنفی کارگران کشور افزود: “هم اکنون دادگستری باید با توسل به قوانین موجود حقوق کارگران را از کارفرما و هیئت مدیره قبلی آن گرفته تا وضعیت بحرانی آنها برطرف شود”.

وی با اشاره به تأکید مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی خراسان‌رضوی برای پرداخت معوقات کارگران، تصریح کرد: “با این حال باید دادگستری در این حوزه ورود داشته باشد تا کارگران آن به حقوق خود دست پیدا کنند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید