خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۵, 22nd of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۳/۲۹ ساعت ۲۰:۰۲:۳۳

    خانه  > کودکان  >  راه اندازی بیمارستان مخصوص ترک اعتیاد دانش‌آموزان

راه اندازی بیمارستان مخصوص ترک اعتیاد دانش‌آموزان

خبرگزاری هرانا ـ دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان تهران با اشاره به راه‌اندازی بیمارستان ترک اعتیاد دانش‌آموزان گفت که بخشی از بیمارستان امام حسین به این کار اختصاص یافته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، محمدرضا آذرنیا از اختصاص بخشی از بیمارستان امام حسین به درمان دانش آموزان معتاد خبر داد.

وی گفت: “با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، بخشی از بیمارستان امام حسین در میدان امام حسین برای درمان دانش آموزان معتاد در نظر گرفته شده است”.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان تهران در مورد تعداد دانش‌آموزان معتاد حاضر در بیمارستان گفت: “هنوز در مرحله شناسایی و غربالگری هستیم و موردی به بیمارستان ارجاع داده نشده است”.

وی ادامه داد: “باید غربالگری انجام شود تا مشخص گردد کدام دانش‌آموزان نیاز به حمایت‌های درمانی و کدام یک نیاز به حمایت‌های غیر درمانی از قبیل روانشناس و مددکار دارند”.

آذرنیا افزود: “این طرح با مشارکت بهزیستی، آموزش و پرورش و دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی و با محوریت شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان تهران اجرا می‌شود”.

آذرنیا پیش از این نرخ شیوع اعتیاد در میان دانش آموزان را ۱.۲ اعلام کرده بود و گفته بود: “وقتی این دانش آموزان برای درمان به بیمارستان منتقل می‌شوند، فرصتی برای امتحانات و کلاس‌های فوق العاده آنها در نظر گرفته می‌شود”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید