خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  بیکاری ۸۵۰ کارگر مجتمع فولاد بناب و کارخانه قند ورامین

بیکاری ۸۵۰ کارگر مجتمع فولاد بناب و کارخانه قند ورامین

خبرگزاری هرانا ـ ۴۵۰ کارگر مجتمع فولاد بناب و ۴۰۰ کارگر کارخانه تصفیه‌خانه قند ورامین از کار بیکار شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، مجتمع فولاد بناب به دلیل وجود مشکلات اقتصادی بیش از ۴۵۰ نفر از کارگران خود را تعدیل کرد.

مجتمع فولاد بناب که یکی از بزرگ‌ترین تولید کنندگان میلگرد در ایران است، به دلیل مشکلات اقتصادی، دست به تعدیل گسترده زده است.

از قرار معلوم، در حال حاضر ۴ خط تولید از ۷ خط مجتمع فولاد بناب تعطیل شده است.

این مجتمع که ۱۲۰۰ کارگر دارد، در هفته‌های اخیر با مشکلات جدی روبرو شده است و به همین دلیل دست به تعدیل ۴۵۰ کارگر زده است.

ظاهرا کارگران این واحد تولیدی معوقات مزدی پرداخت نشده نیز دارند و دستمزد آن‌ها در دو ماه گذشته پرداخت نشده است.

مجتمع فولاد بناب فعالیت خود را در چندین فاز از اواخر سال ۱۳۸۳ در زمینی به مساحت ۱۴۰هکتار در شهرک صنعتی بناب آغاز نموده است.

تعطیلی کارخانه تصفیه‌خانه قند ورامین، کام ۴۰۰ کارگر این کارخانه قدیمی را تلخ کرد

به گزارش فارس، کارخانه تصفیه قند ورامین از قدیمی ترین کارخانه های استان تهران و کشور است که پس از واگذاری به بخش خصوصی در دولت اصلاحات، همواره با مشکلات عدیده ای دست و پنجه نرم کرده و تعطیلی چند باره آن، بسیاری از کارگران و خانواده آنان را با مشکل مواجه کرده است.

سال گذشته کارخانه قند ورامین به دلیل نداشتن مواد اولیه تعطیل شد ولی در پایان پارسال فعالیت مجدد خود را آغاز کرده بود. ولی از شواهد و حال و روز این کارخانه به نظر می‌رسد که این بار تعطیلی کامل آن که اوایل سال ۹۵ صورت گرفت، جدی‌تر از دفعات قبل است.

 کارگران کارخانه قند ورامین هم با مشکلات متعددی روبرو هستند، به‌طوری‌که چند ماه است که حقوق خود را دریافت نکرده‌اند.

این کارخانه مهم و تاریخی چنان در هویت مردم ورامین نقش بسته که بخش مهمی از شهرستان ورامین به نام منطقه کارخانه قند معروف است؛ کارخانه‌ای که بسیاری از مردم ورامین در آن کار کرده‌اند و هویت تاریخی خود را با فعالیت این کارخانه گره زده‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید