خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  تایید نهایی حکم اعدام و حبس برای متهمان پرونده حمیدیه

تایید نهایی حکم اعدام و حبس برای متهمان پرونده حمیدیه

خبرگزاری هرانا – غلامحسین محسنی اژه ای در مورد آخرین وضعیت پرونده موسوم به “حمیدیه” خوزستان گفت که در این پرونده برای متهمان حکم صادر شد و پرونده ۷ نفر از متهمان پس از اعتراض به دیوانعالی کشور رفت. بر اساس حکم نهایی دیوانعالی کشور برای ۳ نفر از متهان حکم اعدام صادر شد. همچنین برای بقیه متهمان حکم حبس صادر شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از موج، سخنگوی قوه قضاییه در خصوص آخرین وضعیت پرونده متهمان پرونده موسوم به “حمیدیه” از تایید نهایی احکام صادره در دیوانعالی کشور خبر داد.

پیش تر هرانا در خصوص این پرونده گزارشاتی را تهیه و بازنشر کرده بود،

دستگاه قضایی از بابت تیراندازی به چادر سربازان نیروی انتظامی در پاسگاه روستای گمبوعه شهرستان حمیدیه که در بامداد ۱۳ فروردین‌ ماه ۱۳۹۴ اتفاق افتاد و منجر  به قتل سه تن از ماموران شد، همچنین تیراندازی به کاروان راهیان نور، حمله و تیراندازی به کانکس نیروی انتظامی پل شریعتی، تخریب تجهیزات لرزه نگاری شرکت نفت و همچنین اتهاماتی همچون محاربه، افساد فی الارض، راه اندازی و عضویت در گروهک های تروریستی این افراد را محاکمه کرد.

این بازداشت شدگان اتهامات وارده را رد کرده و مدعی شدند اعترافات اخذ شده از آنان تحت فشار اخذ شده است.

پیشتر، خبرگزاری هاى رسمى ایران به نقل از رئیس دادگستری خوزستان فرهاد افشارنیا، خبر دادند که حکم متهمان شهر حمیدیه غرب اهواز در ملاءعام اجرا خواهد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید