خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۵, 24th of May 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۳/۲۷ ساعت ۱۷:۴۰:۰۱

    خانه  > اصناف, اندیشه و بیان  >  پنجاه واحد صنفی به اتهام روزه‌خواری پلمب شدند

پنجاه واحد صنفی به اتهام روزه‌خواری پلمب شدند

خبرگزاری هرانا ـ رئیس اداره نظارت بر اماکن عمومی استان همدان از پلمب ۵۰ واحد صنفی به جرم «روزه‌خواری» در همدان خبر داد و گفت که برای واحدهای صنفی متهم به روزه‌خواری پرونده قضایی تشکیل می‌شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تسنیم، حاجی آقا مظاهری عصر امروز در اجلاس ماهانه اتاق اصناف همدان اظهار داشت: “با وجود اینکه ضوابط اداره نظارت بر اماکن عمومی ضوابط مرتبط با ماه مبارک رمضان را ابلاغ کرده ولی متاسفانه واحدهای صنفی به این ضوابط عمل نمی‌کنند”.

وی با اعلام اینکه ۵۰ واحد صنفی به اتهام روزه‌خواری در همدان پلمب شدند، گفت: “روز گذشته یک واحد صنفی بدون توجه به ضوابط به مناسبت فاتحه‌خوانی برای ۷۰ نفر ناهار سرو کرده که پرونده قضایی برای این واحد تشکیل شده است”.

مظاهری تاکید کرد: “مراکز اقامتی در ایام ماه رمضان تنها مجاز به ارائه خدمات به مسافران خود هستند و اجازه دادن خدمات رستورانی به سایر اقشار مردم نیستند”.

وی با تاکید بر اینکه تمامی واحدهای صنفی ملزم به رعایت شعائر اسلامی و حرمت ماه رمضان هستند، اظهار داشت: “روزه‌خواری علنی در واحدهای صنفی همدان رخ می‌دهد و براساس قانون دستور برخورد با واحدهایی که روزه‌خواری می‌کنند، داریم”.

رئیس اداره نظارت بر اماکن عمومی استان همدان تصریح کرد: “واحدهای صنفی که اقدام به روزه‌خواری علنی کنند تاپایان ماه رمضان پلمب می‌شوند و هیچ گونه مماشاتی در این زمینه صورت نمی‌گیرد”.

مظاهری درباره پلمب و فک پلمب واحدهای صنفی نیز گفت: “برابر قانون وقتی واحد صنفی پلمب می‌شود باید هفت روز در این وضعیت باقی مانده و سپس برای فک پلمب آن اقدام شود اما در برخی موارد همراهی لازم با واحدهای صنفی شده و این واحدها پس از ۲۴ ساعت فک پلمب شده‌اند که البته این امر اقدام اتاق اصناف و اداره نظارت بر اماکن را زیر سوال می‌برد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید