خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۵, 4th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۳/۲۷ ساعت ۱۴:۲۵:۴۴

    خانه  > کارگران  >  انتقال کارگران شهرداری معترض بازداشت شده در اهواز به زندان سپیدار

انتقال کارگران شهرداری معترض بازداشت شده در اهواز به زندان سپیدار

خبرگزاری هرانا ـ شماری از کارگران شهرداری اهواز با تجمع مقابل شهرداری منطقه ۴ اهواز خواهان آزادی همکاران تازه بازداشت شده خود شدند، به گفته ی کارگران، همکارانشان پس از یک روز بازداشت موقت در کلانتری روز سه شنبه به زندان سپیدار اهواز منتقل شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، کارگران شهرداری منطقه ۴ اهواز با اعلام این خبر گفتند: “این تجمع دیروز چهارشنبه (۲۶ خرداد ماه) مقابل ساختمان شهرداری منطقه ۴ اهواز درحالی انجام شده که تا امروز خبری از آزادی کارگران بازداشت شده نیست”.

به نقل از کارگران شهرداری منطقه ۴ اهواز گفته می شود همکارانشان پس از یک روز بازداشت موقت در کلانتری روز سه شنبه به زندان سپیدار اهواز منتقل شده‌اند.

به گفته آنان از آن جهت که همکاران بازداشت شده آنان با سایر زندانیان با جرائم مختلف در زندان سپیدار نگهداری می‌شوند، آنها نگران امنیت جانی همکارانشان هستند.

دبیر خانه کارگر اهواز در رابطه این ماجرا می‌گوید: “باوجود آنکه تشکل متبوعش از روز دوشنبه که در جریان این بازداشت قرار گرفته؛ پیگیر وضعیت این کارگران بوده است، اداره کل کار استان خوزستان نسبت به بازداشت کارگران شهرداری اهواز بی‌توجه است”.

او گفت: “طی چند ماه که کارگران شهرداری اهواز بویژه کارگران منطقه ۴ مرتبا برای وصول مطالبات صنفی خود دست به اعتراض صنفی می‌زنند ما شاهد هیچ واکنشی از سوی اداره کل کار استان نبوده‌ایم”.

به اعتقاد وی اعتراض صنفی کارگران شهرداری اهواز صرفا به خاطر مطالبات معوقه دو ماه گذشته آنان صورت گرفته ودر این بین  زندانی کردن کارگران نتیجه ای جزء تشدید اعتراضات کارگران شهرداری  ندارد.

او در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه از شهرداری اهواز انتظار داشتیم بجای شکایت از کارگران به تعهدات مالی خود در قبال آنان عمل می کرد افزود: “از مسئولان استانی بویژه مدیر کل کار استان خوزستان می خواهم برای پیگیری موضوع بازداشت ۲۰ تن از کارگران شهرداری اهواز ومشکلاتی که منجر به گسترده شدن اعتراض کارگران  در استان می شود اقدام کنند”.

شایان ذکر است هرانا پیش‌تر هویت ۱۹ تن از کارگران شهرداری معترض بازداشت شده در اهواز را منتشر کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید