خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  دو تجمع اعتراضی برگزار شد

دو تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا ـ کارگران معدن طزره و جمعی از سهامداران پدیده در چارچوب مطالبات خود به تجمع و پیگیری اعتراضی دست زدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، همزمان با شروع دومین روز از تجمع اعتراضی گروهی از خانواده‌های کارگران معدن البرز شرقی در کوی سازمانی این معدن، گروهی از کارگران معدن طزره نیز در حمایت از این اجتماع صنفی در محل کارخود تجمع کردند. از دیگر سو جمعی از سهامداران شرکت پدیده شاندیز در اعتراض به بلاتکلیفی سهام شان پس از تعطیلی مجموعه پدیده، در مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

منابع به نقل از کارگران این واحد معدنی گفتند: از صبح دیروز (یکشنبه ۲۳ خرداد ماه) تاکنون تعداد قابل توجهی از اعضای خانواده‌های کارگرانی که در کوی سازمانی معدن زغال سنگ البرز شرقی ساکن هستند مقابل درب وردی مجتمع رفاهی و اقامتی این منطقه تجمع کرده‌اند.

درعین حال گفته می شود که از امروز دو شنبه (۲۴ خرداد ماه) و همزمان با ادامه تجمع یاد شده گروهی از کارگران شاغل در معدن طزره به نشانه همراهی با این اقدام اعتراضی در محل کار خود تجمع کرده‌اند.

از قرار معلوم تجمع روز گذشته زمانی آغاز می‌شود که گروهی از عوامل شهرداری شاهرود ابتدا در پوشش رسیدگی به فضای سبز این مجتمع وارد می‌شوند در نهایت با آوردن چند خودروی سنگین عمرانی در صدد تخریب قسمتی از مجتمع برمی‌آیند.

ظاهرا پیش از این نیز از سوی شهرداری شاهرود برای گروهی از ساکنان این منطقه اخطاریه تخلیه فرستاده شده بود و در عین حال مسئولان محلی تا این لحظه به اعتراض کارگران پاسخ مشخصی نداده‌اند.

برپایه این اطلاعات منابع از جلب سه نفر از کارگرانی خبر می دهند که در تجمع روز گذشته مجتمع رفاهی معدن البرز شرقی حضور داشتند و از قرار معلوم یکی از این افراد نماینده نهاد صنفی کارگران این واحد معدنی محسوب می‌شود.

از قرار معلوم مالکیت مجتمع مسکونی رفاهی کارگران معدن البرز شرقی که در خیابان تهران شهر شاهرود استان سمنان قرار دارد سال گذشته همزمان با واگذاری معدن زغال سنگ البرز شرقی به شرکت فولاد اصفهان به شهرداری شاهرود واگذار شده است.

به نقل از کارگرانی که محل سکونتشان در خانه‌های سازمانی مستقر در زمین‌های این مجتمع واقع شده است؛ سازمان خصوصی سازی بدون در نظر داشتن شرایط زندگی آنها این جابه جایی را انجام داده است و این درحالی است که تمامی ساکنان این منطقه را خانواده‌های حداقل بگیر تشکیل می‌دهند که مطالبات مزدی آنها با تاخیر پرداخت می‌شود.

آنها در توجیه دلیل مخالفت خود می‌گویند: “در این محدوده از اراضی مجتمع مسکونی رفاهی کارگران معدن البرز شرقی، حدود ۸۰ خانوار کارگری در ساختمان های سازمانی سکونت دارند که هنوز تکلیف آنان مشخص نیست.علاوه بر آن بسیاری از امکانات رفاهی  کارگران شاغل در معادن البرز شرقی همانند ساختمان مرکزی شرکت ،فروشگاه ،بهداری ،  مجموعه ورزشی وفرهنگی کارگران  ،دانشگاه آمفی تاتر…ومسجد در آن مستقر است وسالهاست به کارگران خدمات  ارائه می دهند”.

جمعی از سهامداران پدیده در اعتراض به بلاتکلیفی سهامشان مقابل مجلس تجمع کردند.

جمعی از سهامداران شرکت پدیده شاندیز در اعتراض به بلاتکلیفی سهام شان پس از تعطیلی مجموعه پدیده، در مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

تجمع‌کنندگان با در دست داشتن ‌پلاکاردهایی خواستارعمل به قانون و تعیین تکلیف سهام و قیمت‌گذاری سهام شرکت پدیده شاندیز و نیز پرداخت حقوق قانونی سهامداران شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید