خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۵, 20th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۳/۲۴ ساعت ۰:۴۸:۰۶

    خانه  > سایر گروهها  >  شناسایی ۴۲۰۰۰ معتاد کارتن‌خواب در کشور

شناسایی ۴۲۰۰۰ معتاد کارتن‌خواب در کشور

خبرگزاری هرانا ـ معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر از شناسایی ۴۲ هزار معتاد کارتن خواب و متجاهر در کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، سردار اسدالله هادی‌نژاد در نشست شورای هماهنگی با ستاد مبارزه با مواد مخدر استان کردستان در سنندج، اظهار کرد: “از ۴۲ هزار معتاد کارتن خواب و بی‌خانمانی که شناسایی شده‌اند، ۱۵ هزار نفر در تهران و بقیه در استان‌های مختلف کشور هستند”.

وی با اشاره به اینکه در بین معتادان تهران، ۶۰۰۰ معتاد به دلیل اعتیاد بالا امکان بازگشت دوباره به خانواده‌های خود را نداشتند، افزود: “از بین معتادان جمع آوری شده تهران، ۱۰۰۰ نفر معتاد زن نیز وجود داشت که از بین آنها هم ۷۰۰ نفر بی‌خانمان و بدون خانواده بودند”.

معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر عنوان کرد: “۴۲ هزار معتاد کارتن خوابی که شناسایی شده‌اند جدای از کسانی هستند که هنوز طرد نشده‌اند و در کمپ‌های ترک اعتیاد و یا در محیط خانه و محل کار خود حضور دارند”.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به میزان کشفیات مواد مخدر در سال ۹۴، افزود: “سال گذشته در استان‌های مختلف کشور در مجموع ۶۱۸ تُن انواع مواد مخدر کشف شد که این میزان در مقایسه با سال قبل از آن ۱۲ درصد افزایش را نشان می‌دهد”.

هادی‌نژاد افزود: “۵۰ تُن از کشفیات مواد مخدر سال گذشته، با همکاری نیروهای مرزبانی و سایر ارگان‌ها در گلوگاه‌های مرزی از قاچاقچیان کشف و ضبط شده است”.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود در رابطه با هماهنگی دستگا‌های مختلف برای مقابله با ورود انواع مواد مخدر به داخل کشور، تصریح کرد: “با توجه به هماهنگی‌هایی که صورت گرفته، مبادی ورودی کشور از طریق هوایی، زمینی و دریایی به صورت کامل رصد می‌شود”.

معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر همچنین افزود: “با هماهنگی‌های انجام شده با دستگاه‌های مختلف کشور، عرصه فعالیت قاچاقچیان مواد مخدر پیش‌ساز نیز بسیار محدود‌تر شده، به همین دلیل قیمت این مواد در کشور در یک سال گذشته حدود چهار برابر افزایش داشته است”.

وی خاطرنشان کرد: “در مرزهای رسمی نیز قاچاق مواد مخدر با تجهیز شدن پایانه‌ها به دستگاه‌های پیشرفته رصد می‌شود و از ورود مواد پیش‌ساز به کشور جلوگیری به عمل می‌آید”.

هادی‌نژاد در پایان با بیان اینکه استان کردستان از لحاظ مواد مخدر پیش‌ساز جزو استان‌های پاک کشور محسوب می‌شود، اظهار کرد: “با توجه به اینکه کردستان یک استان مرزی است، احتمال ورود این مواد به استان نیز وجود دارد که باید تهمیدات خاصی را در این خصوص اندیشید”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید