خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۵, 16th of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۳/۲۳ ساعت ۲۳:۰۱:۳۵

    خانه  > اقلیت های دینی, زندانیان  >  تخفیف مجازات برای زندانیان فعال در جلسات قرآنی

تخفیف مجازات برای زندانیان فعال در جلسات قرآنی

خبرگزاری هرانا ـ برخلاف اصل آزادی مذاهب و برابری در مقابل قانون، تعیین حفظ یا قرائت قرآن بعنوان یکی از معیارهای اعطای امتیاز به زندانیان در نظر گرفته شده است. رییس سازمان زندان‌ها در این رابطه گفت حدود هزار زندانی در زندان‌های کشور مشغول حفظ قرآن به زبان‌های عربی و انگلیسی هستند که گذراندن این دوره‌ها در میزان مجازات آنها تاثیر دارد. چنین امتیازاتی شامل حال زندانیان پیرو ادیان دیگر یا زندانیان غیر مذهبی نمیشود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، اصغر جهانگیر با اشاره به برگزاری کلاس‌های آموزشی و حفظ قرآن در زندان‌ها اظهار کرد در حال حاضر حدود هزار زندانی در زمینه حفظ قرآن مشغول به فعالیت هستند، گفت: “از این افراد توسط مراجع رسمی قرانی کشور امتحان گرفته شده است، گذراندن این دوره‌ها برای زندانیان دارای امتیازاتی است که در عفو و تخفیف مجازات آنها تاثیر موثری دارد”.

بر خلاف اصل آزادی مذاهب، بر اساس آیین نامه های داخلی زندان ها یکی از معیارهای اعطای مرخصی و یا آزادی زندانیان در کمیسیون های تخصصی حفظ و قرائت قرآن است. این در حالی است که تعداد زیادی زندانی غیرمسلمان یا غیر مذهبی نیز در زندانهای ایران به سر می برند که با توجه به این معیار از دریافت امتیاز مرخصی یا عفو محروم می مانند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید