خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > فرهنگی, کودکان  >  آموزش زبان خارجی در مراکز پیش‌دبستانی ممنوع است

آموزش زبان خارجی در مراکز پیش‌دبستانی ممنوع است

خبرگزاری هرانا ـ در واکنش به سخنان آیت الله خامنه ای، رئیس سازمان مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه آموزش زبان‌های خارجی در پیش دبستان مورد موافقت آموزش و پرورش ممنوع است، گفت که با چندین دبستان و مرکز پیش دبستانی که اقدام به آموزش زبان‌های خارجی کرده‌اند برخورد کرده‌ایم.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، مرضیه گرد درباره چگونگی مشارکت در تنوع‌بخشی به آموزش زبان‌های خارجی با توجه به تاکید آیت الله خامنه ای اظهار کرد: “ما آماده هستیم تا در آموزشگاه‌های زبان تحت پوشش آموزش و پرورش همچون کانون زبان، زبان‌های دیگری چون فرانسه، عربی، ایتالیایی و آلمانی را ارائه کنیم”.

وی افزود: “در مدارس غیردولتی نیز در صورت تصویب شورای عالی آموزش و پرورش و استقبال از این موضوع، می‌توانیم آموزش زبان‌های خارجی را علاوه بر زبان انگلیسی داشته باشیم و در این خصوص قبلا هم اعلام آمادگی کرده‌ایم”.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر آموزش زبان‌های خارجی در مراکز پیش دبستانی گفت: “در حال حاضر تعدادی از مراکز پیش دبستانی و دبستان‌ها اقدام به آموزش زبان‌های خارجی می‌کنند که سعی کردیم با آنها برخورد کنیم زیرا این کار ممنوع است. شروع آموزش زبان‌های خارجی از دوره پیش دبستانی مورد موافقت آموزش و پرورش قرار ندارد و باید سطوح بالای سیاست‌گذاری در این باره تصمیم گیری کنند”.

گرد در ادامه با بیان اینکه حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار دانش آموز در ۱۲ هزار مدرسه غیردولتی مشغول به تحصیل هستند اظهار کرد: “شمار دانش آموزان مدارس غیردولتی با لحاظ آمار پیش دبستانی‌ها به دومیلیون نفر می‌رسد. در فصل ثبت نام مدارس، نظارت همه جانبه بر مدارس به منظور جلوگیری از بروز هرگونه تخلف در دریافت شهریه مصوب داریم”.

وی افزود: “مکانیسم نظارتی را تقویت‌ کرده‌ایم و بخصوص در مناطق یک تا ۶ تهران که تخلفات و آسیب‌های بیشتری را در آن شاهد بودیم ستاد نظارت بر ثبت‌نام تشکیل دادیم و با مدارس متخلف بدون کوچکترین اغماضی برخورد می‌شود. لازم است والدین توجه داشته باشند که فعالیت‌های فوق‌برنامه و  شهریه ثابت در قالب یک شهریه مصوب به مدارس ابلاغ شده است و  مدارس حق دریافت وجه اضافی از اولیا را ندارند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید