خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۵, 22nd of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۳/۱۹ ساعت ۲۳:۳۵:۲۵

    خانه  > زنان, کودکان  >  آخرین وضعیت زن شکنجه شده مشهدی

آخرین وضعیت زن شکنجه شده مشهدی

خبرگزاری هرانا ـ مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی گفت که اعظم و دو دخترش در وضعیت بهتری قرار دارند و یک خیر هم اعلام آمادگی کرده و به‌زودی برایشان خانه خریداری خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تسنیم، حمیدرضا پوریوسف اظهار داشت: “در حال حاضر اعظم و دخترانش در مرکز اسکان بهزیستی تحت مراقب هستند و مراحل درمانی و روان‌درمانی آنها انجام شده است”.

وی افزود: “بحث حقوقی اعظم و دخترانش در کانون وکلا در حال پیگیری است و یکی از خیّران نیز اعلام آمادگی کرده تا یک خانه مستقل برایشان خریداری کند”.

پوریوسف تصریح کرد: “بهزیستی نیز از اعظم و دخترانش حمایت لازم را دارد، البته دوره‌های روان‌درمانی آنها هنوز ادامه دارد و با توجه به شرایط سختی که برای آنها به‌وجود آمده بود برای رسیدن به شرایط عادی و مطلوب به زمان زیادی نیاز دارند”.

مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی درباره شرایط همسر اعظم نیز گفت: “همسر اعظم در حال حاضر در بازداشت به سر می‌برد و حکم قطعی وی هنوز صادر نشده است”.

وی درباره شرایط فرزندخواندگی در استان خراسان رضوی اظهار داشت: “متقاضیان زیادی در این زمینه مراجعه می‌کنند و خانواده پشت نوبت زیاد داریم اما کودکی که شرایط فرزندخواندگی داشته باشد خوشبختانه بسیار کم داریم چرا که اکثر کودکان بهزیستی بدسرپرست هستند و تنها در طرح امین موقت می‌توانیم آنها را به خانواده‌هایی که فرزند دارند و یا بانوان و زنان مجردی که فرزند ندارند، بسپاریم”.

اعظم، زن ۳۰ساله‌ای است که به‌همراه دو دخترش ۲۱ روز بدون آب و غذا در خانه حبس شده و مورد خشونت، آزار و شکنجه همسر معتادش قرار گرفته بود.

استانداری خراسان‌رضوی پس از اطلاع از پرونده این زن و دو دختر ۸ و ۵ ساله‌اش که مورد آزار و اذیت و خشونت همسر معتادش قرار گرفته بودند، پرونده را پیگیری کرده و سپس فرزندانش به مرکز نگهداری از کودکان بی‌سرپرست منتقل شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید