خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  زندانیان رجایی شهر با پای برهنه به افزایش فشارها اعتراض کردند

زندانیان رجایی شهر با پای برهنه به افزایش فشارها اعتراض کردند

خبرگزاری هرانا –زندانیان سیاسی که امروز برای ملاقات با خانواده های خود عازم سالن ملاقات بودند در پی تداوم آزار و اذیت مسئولین حفاظت زندان با اتخاذ شیوه های غیرمتداول و غیرمحترمانه تفتیش بدنی زندانی و خانواده ها و همینطور ممنوعیت استفاده زندانیان سیاسی از کفش به نشانه اعتراض با پای برهنه در سالن ملاقات حضور یافتند. اعتراض زندانیان باعث تاخیر در انجام ملاقات های هفتگی شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در ادامه فشارها و محدودیت‌ها بر زندانیان سیاسی زندان رجایی‌شهر کرج از جمله اعمال روش های غیرمحترمانه تفتیش زندانی و خانواده ها، ممنوعیت پوشیدن کفش در سالن ۱۲ و محدود کردن تردد زندانیان سیاسی این سالن، این زندانیان به نشانه اعتراض روز جاری هنگام رفتن به ملاقات از پوشیدن دمپائی خودداری کردند.

حضور اعتراضی آنان با پای برهنه موجب وقفه چند ساعته در انجام ملاقات های هفتگی شد.

این درحالی است که با پیگیری خانواده‌های این زندانیان در مورد اعمال این فشارها و محدودیت‌ها، دادستانی اعلام کرده است این اقدامات به دستور رئیس زندان رجایی‌شهر محمد مردانی صورت می‌گیرد.

یک منبع نزدیک به زندانیان سیاسی در توضیح وقایع امروز در زندان رجایی‌شهر به گزارشگر هرانا گفت: “امروز بعد از این‌که چندساعت از ملاقات زندانی‌ها جلوگیری شد، داریوش امیریان معاونت داخلی زندان که خودش یکی از مسببین این قضایا هست با سرپوش گذاشتن روی این دستور محمد مردانی، اعلام کرد دستور از طرف سازمان زندان‌ها است.”

وی در ادامه تاکید کرد: “همچنین این فشارها و محدودیت‌ها بعد از منصوب شدن محمدرضا شجاعی کارمند پیشین دفتر حفاظت اطلاعات زندان اوین به ریاست این بند محدودیت‌ها افزایش یافته است. به‌گونه ای که بعد از حضور نامبرده بنا به درخواست ایشان یک ستوان بنام حسنی به‌همراه دو سرباز مخصوص محدود کردن زندانیان سالن ۱۲ شدند. به‌طوری‌که از مراجعه زندانیان خارج از ساعات مشخصی جلوگیری می‌شود.”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید