خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۵, 14th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۳/۱۹ ساعت ۱۶:۵۷:۳۳

    خانه  > slide, زندانیان  >  آرش صادقی به بند هشت زندان اوین منتقل شد

آرش صادقی به بند هشت زندان اوین منتقل شد

خبرگزاری هرانا – آرش صادقی فعال سابق دانشجویی که روز گذشته جهت اجرای حکم ۱۹ سال حبس تعزیری بازداشت و به قرنطینه بند ۴ زندان اوین منتقل شده بود، روز جاری پس از مدت کوتاهی سئوال و جواب در بند ۲-الف سپاه پاسداران به بند هشت این زندان منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز جاری آرش صادقی پس از مدت کوتاهی سئوال جواب و تذکر در بند ۲-الف به بند هشت زندان اوین منتقل شد.

روز گذشته آرش صادقی فعال سابق دانشجویی که جهت پیگیری احضاریه به دادسرای شهید مقدس زندان اوین مراجعه کرده بود جهت اجرای حکم ۱۹ سال حبس تعزیری بازداشت و به قرنطینه بند ۴ زندان اوین منتقل شد.

لازم به یادآوری است، روز سه شنبه سی ام تیرماه سال گذشته دومین جلسه دادگاه آرش صادقی و گلرخ ابراهیمی در حالی برگزار شد که گلرخ ابراهیمی به دلیل عمل جراحی و بستری بودن در بیمارستان در جلسه حضور نداشت.

اتهامات این زوج تبلیغ علیه نظام، اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی، توهین به مقدسات و توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی ذکر شده است.

آرش صادقى و گلرخ ابراهیمی پانزدهم شهریورماه سال ۱۳۹۳ در محل کار بازداشت شدند، گلرخ ابراهیمی بیست روز در بازداشت موقت بود و با تودیع وثیقه آزاد شد، آرش صادقی نیز پس از شش ماه بازداشت به قید وثیقه آزاد شد.

بر اساس حکم دادگاه عده ای از فعالین از جمله آرش صادقی و همسرش، ۳۱ مردادماه با حضور آنان در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران ابلاغ شد، طی این حکم آرش صادقی به پانزده سال، گلرخ ابراهیمی به شش سال و نوید کامران و بهنام موسیوند نیز هر کدام به ۱۸ ماه حبس تعزیری محکوم شدند.

بنابر رأی دادگاه تجدید نظر و با احتساب احکام تعلیقی قبلی، آرش صادقی به ۱۹ سال، گلرخ ایرایی به ۶ سال، بهنام موسیوند به ۳ سال و نوید کامران به ۱ سال حبس تعزیری محکوم شدند.

شایان ذکر است، اسفندماه سال گذشته سازمان عفو بین‌الملل با انتشار بیانیه‌ای به محکومیت «آرش صادقی» فعال سابق دانشجویی و همسرش «گلرخ ابراهیمی ایرایی» اعتراض کرد. عفو بین‌الملل دادگاه آنها را “ناعادلانه” خواند و خواستار اقدام فوری در این باره شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید