خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها  >  بازداشت ۱۲ مالک آتلیه، مانکن و طراح لباس

بازداشت ۱۲ مالک آتلیه، مانکن و طراح لباس

خبرگزاری هرانا ـ نیروهای امنیتی سپاه فجر استان فارس ۱۲ نفر که به‌عنوان مالک آتلیه، مانکن و طراح لباس فعالیت می‌کردند را در راستای مقابله با آنچه خود نفوذ فرهنگی می خوانند تحت عنوان “پروژه عنکبوت” دستگیر کردند. اخیرا سپاه پاسداران با ورود به موضوع مدلینگ و مد در ایران آن را جزو فعالیت های امنیتی تحت عنوان پروژه “نفوذ” غرب در ایران پس از برجام اعلام کرده است و پروژه ای تحت عنوان “پروژه عنکبوت” که به برخورد با فعالان فضای مد و فشن در کشور اختصاص دارد تعریف کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، نیروهای حوزه معاونت اطلاعات سپاه فجر استان فارس با مراجعه به ۲۰ مکان و واحد صنفی نظیر آتلیه، مزون و طراح لباس اقدام به بازداشت ۱۲ نفر شاغل در این اصناف کردند و تعدادی را نیز تحت تعقیب قرار دادند.

سپاه فحر با صدور اطلاعیه ای که توسط روابط عمومی سپاه فجر فارس منتشر کرده است در توجیه عملکرد خود مدعی شد “تعدادی از اعضای این شبکه ترویج فساد به برخی کشورهای حاشیه خلیج‌فارس دعوت‌شده و تحت آموزش قرار گرفته‌اند و این افراد پس از فراگیری آموزش‌هایی نظیر آرایشگری و طراحی لباس اقدام به تهیه تصاویر، کلیپ و فیلم‌های مبتذل در برخی آتلیه‌ها و استودیوها کرده و سپس با هدف جلب حمایت‌های رسانه‌های و مالی این محصولات مبتذل فرهنگی را برای شبکه‌های ماهواره‌ای ارسال یا در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌‌کردند”.

لازم به یادآوری است، آیت الله خامنه ای چندی پیش در سخنرانی نسبت به “نفوذ غرب” در ایران پس از برجام هشدار داد، این هشدار با تعریف پروژه هایی چون “پروژه عنکبوت” که به رصد شبکه های اجتماعی و برخورد با افرادی که در حوزه های فشن و مد در ایران فعال هستند از سوی نیروهای امنیتی پاسخ داده شد. این نیروها معتقدند تعریفی به نام “ناتوی فرهنگی” وجود دارد که از طریق دنیای مد و فشن در ایران در حال اجراست.

تاکنون شهروندان دیگری در اقصی نقاط ایران قربانی “پروژه عنکبوت” و برنامه های تبلیغاتی پیرامون آن شده اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید