خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۵, 21st of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۳/۱۷ ساعت ۱۰:۲۵:۱۳

    خانه  > زندانیان  >  احسان مازندرانی، روزنامه‌نگار زندانی، اعلام اعتصاب غذای خشک کرد

احسان مازندرانی، روزنامه‌نگار زندانی، اعلام اعتصاب غذای خشک کرد

خبرگزاری هرانا ـ یکی از بستگان احسان مازندرانی خبر داد که این روزنامه‌نگار زندانی پس از ۲۰ روز اعتصاب غذای تر، از روز یکشنبه در اعتراض به «توهین و فحاشی» یکی از مقام‌های زندان، و ضرب و شتم او در بیمارستان «اعتصاب غذای خشک» کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رادیو فردا، سام حسینی، برادر همسر احسان مازندرانی، اعلام کرد که احسان مازندرانی از سه‌شنبه هفته گذشته پس از «عفونت نای، ریه و روده» به بیمارستان سینای تهران منتقل شده و اعضای درجه یک خانواده امکان ملاقات با او را دارند.

به گفته آقای حسینی، با این حال روز یکشنبه ۱۶ خرداد، «یکی از پاسیاران زندان» در حالی که خواهر و خواهرزاده ۱۱ ساله احسان مازندرانی در اتاق او بوده‌اند، اعلام می‌کند که آنان اقوام درجه یک محسوب نمی‌شوند و با «توهین و فحاشی» آنان را از اتاق بیرون می‌کند.

بر اساس این گفته‌ها، این مقام زندان همچنین «تبلت» خواهرزاده احسان مازندرانی را «بدون ارائه رسید توقیف می‌کند».

به گفته آقای حسینی پس از این درگیری، احسان مازندرانی خواستار بازگشت به زندان می‌شود و وقتی از روی تخت بلند می‌شود، این مقام «به سمت او حمله‌ور می شود و دست راست او که به آن سرم وصل بوده را فشار می‌دهد به گونه‌ای که احسان مازندرانی از حال می رود».

این روزنامه‌نگار زندانی که از ۲۰ روز پیش در اعتصاب غذا به سر می‌برد، در اعتراض به این رفتار اعلام کرده که اعتصاب غذای خشک خواهد کرد و اجازه نخواهد داد به او سرم وصل شود.

برادر همسر احسان مازندرانی، پیش از این به رادیو فردا خبر داده بود که احسان مازندرانی در اعتراض به «بی‌عدالتی» در رسیدگی به پرونده‌اش و حکم صادر شده در اعتصاب غذای تر به سر می‌برد.

این روزنامه‌نگار زندانی در تاریخ ۲۸ اردیبهشت‌ماه از بند هشت زندان اوین به بند دو الف، وابسته به سپاه پاسداران، منتقل و پس از چند روز دوباره به بند هشت بازگردانده شده بود. وی از سه‌شنبه هفته گذشته به بیمارستان سینا منتقل شده است.

احسان مازندرانی که به همراه چند روزنامه‌نگار دیگر از آبان ماه سال گذشته در بازداشت به سر می‌برد، در اردیبهشت امسال با حکم دادگاه انقلاب به هفت سال زندان محکوم شد.

آفرین چیت‌ساز، دیگر روزنامه‌نگاری که در آبان ماه بازداشت شده بود، ۱۰ سال حکم زندان گرفته است، و دادگاه برای احسان صفرزایی که از همان زمان در بازداشت است، پنح سال حبس در نظر گرفته است.

دادگاه عیسی سحرخیز، دیگر روزنامه‌نگاری که به همراه این سه تن بازداشت شده بود، هنوز برگزار نشده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید