خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > حقوق آکادمیک, کودکان  >  شصت درصد مدارس بخش مرکزی تهران فرسوده‌اند

شصت درصد مدارس بخش مرکزی تهران فرسوده‌اند

خبرگزاری هرانا ـ شهردار منطقه ۱۱ تهران گفت که به منظور مدیریت بحران در حوادث غیرمترقبه و کاهش خسارات جانی و مالی در مدارس بخش مرکزی شهر تهران که ۶۰ درصد آن‌ها در بافت فرسوده قرار دارند، احصاء مخاطرات ۲۲ مدرسه در اولویت قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، نصراله آبادیان در خصوص مدارس فرسوده شهر تهران گفت: “محدوده منطقه ۱۱ شهرداری تهران با ۱۳۱ مدرسه و ۳۷هزار دانش آموز دارای ۴۵ درصد بافت فرسوده شهری است که ۷۳ مدرسه در بافت فرسوده قراردارند”.

وی افزود: “ستاد مدیریت بحران منطقه ۱۱، در راستای اجرای طرح مدرسه آماده که از سال گذشته با هدف ایجاد آمادگی در مدارس برای مقابله با حوادث غیر مترقبه آغاز شده است؛ اقدام به تشکیل سند مخاطرات با همکاری کارشناسان سازمان آتش نشانی در مدارس کرده است”.

شهردار منطقه ۱۱ با بیان این که سند مخاطرات مدارس بافت فرسوده و دارای عمر بالای بنا؛ به منظور بررسی وضعیت کنونی، رفع مشکلات و بهبود آن‌ها در دست تهیه است؛ افزود: “در این سند موارد ایمنی و خطرهای مربوط به وضعیت حیاط، کلاس‌ها، آبدارخانه، کتابخانه، آزمایشگاه، تأسیسات الکتریکی، خاموش کننده‌ها، دستگاه‌های اعلام حریق و درهای مدارس مورد بررسی کارشناس سازمان آتش نشانی قرار می‌گیرد تا پس از تکمیل این سند اقدامات لازم برای رفع مشکلات و تامین نیازها انجام شود”.

بر اساس گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۱، آبادیان خاطر نشان کرد: “سال گذشته نیز برای ۲۲ مدرسه واقع در بافت فرسوده منطقه ۱۱ به درخواست اداره آموزش و پرورش سند مخاطرات تشکیل شد و در ادامه اجرای طرح مدرسه آماده در سال ۹۵، ۲۲مدرسه دیگر در اولویت قرار گرفته‌اند که از ابتدای سال تاکنون این سند در مدارس دخترانه موسویان، فلسطین و مدارس پسرانه احمدیه اسلامی و چمران تشکیل شده است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید