خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  وخامت حال رسول رضوی در هجدهمین روز اعتصاب غذا

وخامت حال رسول رضوی در هجدهمین روز اعتصاب غذا

خبرگزاری هرانا – وضعیت جسمانی رسول رضوی فعال ترک (آذری) در هجدهمین روز اعتصاب غذا در زندان مرکزی تبریز نامناسب گزارش می‌شود. وی توانایی راه رفتن و تکلم صحیح را از دست داده با اینحال همچنان مسئولین به خواسته‌های او توجهی نکرده و به هیچ مرکز درمانی نیز منتقل نشده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، رسول رضوی فعال ترک (آذری) زندانی در زندان مرکزی تبریز از سی‌ام اردیبهشت‌ماه به همراه چند زندانی دیگر در حمایت از یک فعال آذربایجانی دیگر به نام عباس لسانی، اعتصاب غذای خود را آغاز کرد، اما پس از آزادی آقای لسانی همچنان به اعتصاب غذایش ادامه داد.

اعتراض آقای رضوی به این است که یک حکم شش ماه حبس او را که قبلا با عفو مشروط بخشیده شده بود دوباره در موردش به اجرا گذاشته‌اند. او همچنین به بلاتکلیفی درباره پرونده دیگری که برای بازداشت سال گذشته‌اش باز شده معترض است.

یک منبع نزدیک به خانواده رضوی در مورد حال عمومی عمومی این زندانی به گزارشگر هرانا گفت: “وضعیت جسمانی آقای رضوی در هجدهمین روز اعتصاب غذا آنقدر وخیم است که توانایی راه رفتن را از دست داده و هنگام صحبت تلفنی با خانواده کلمات را بریده بریده می گوید و حتی گاهی قدرت جمله بندی و ترکیب کلمات را نیز از دست می‌دهد.”

این منبع در ادامه تاکید کرد: “تاکنون هیچ‌یک از مسئولین به خواسته های او توجهی نکرده‌اند و پیگیری‌های خانواده و دوستانش نیز راه به جایی نبرده است.”

منبع مطلع از وضعیت آقای رضوی در پایان تصریح کرد: “بهداری زندان مرکزی تبریز از امکانات کمی برخوردار است و علی‌رغم وخامت حال آقای رضوی تاکنون وی را به بیمارستانی خارج از زندان منتقل نکرده اند.”

شایان ذکر است، این زندانی اتمام اعتصاب غذای خود را منوط به لغو احکام صادره از طرف شعبات ۲ و ۳ دادگاه انقلاب شهر تبریز و برگزاری مجدد دادگاهی کاملا علنی و عادلانه اعلام کرده است.

تیر ماه سال گذشته قاضی باقرپور رئیس شعبه سوم دادگاه انقلاب تبریز رسول رضوی را به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۱ سال حبس تعزیری محکوم نمود. همچنین ۶ ماه حبس تعلیق شده وی نیز به اجرا گذاشته شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید