خبرگزاری هرانا

    خانه  > زندانیان  >  مواد‌مخدر، جرم ۶۸ درصد زندانیان استان کرمان

مواد‌مخدر، جرم ۶۸ درصد زندانیان استان کرمان

خبرگزاری هرانا ـ رییس کل دادگستری استان کرمان گفت که در حال حاضر تعداد ۱۱ هزار و ۸۸۳ نفر در زندان‌های استان در حبس به سر می‌برند که از این تعداد ۶۸ درصد دارای جرایم مواد‌مخدر هستند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از حمایت، یدالله موحد در نشست کمیته حقوقی و قضایی شورای هماهنگی مبارزه با مواد‌مخدر استان کرمان، بیان کرد: “ورودی اولیه پرونده‌ها با موضوع مواد‌مخدر در سال ۹۴ نسبت به سال قبل ۴درصد کاهش داشته است”.

وی افزود: “حوزه قضایی ماهان بیشترین درصد رشد ورودی پرونده‌های با موضوع مواد مخدر را در سال ۹۴ نسبت به‌سال قبل داشته است”.

موحد خاطرنشان کرد: “دادسرای بم پس از دادسرای کرمان بیشترین ورودی پرونده با موضوع مواد مخدر در سال ۹۴ را داشته است”.

وی با بیان اینکه اتهام حمل مواد‌مخدر دارای بیشترین ورودی اولیه به دادگستری استان در سال ۹۴ بوده است، افزود: “در بین ۱۰ اتهام نخست ورودی اولیه مواد‌مخدر استان نگهداری و مالکیت موادمخدر بیشترین درصد رشد را در سال ۹۴ نسبت به سال قبل داشته است”.

موحد ادامه داد: “دادسرای کرمان بیشترین موجودی پرونده با موضوع مواد مخدر در پایان اردیبهشت ماه ۹۵ را داشته است”.

وی تصریح کرد: “اتهام حمل مواد مخدر دارای بیشترین ورودی اولیه به دادگستری استان در دوماهه ابتدای سال ۹۵ بوده است”.

رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: “۵ هزار ۵۴۷ نفر از مجرمان مربوط به مواد مخدر حاضر در زندان‌های استان کرمان بدون سابقه قبلی هستند”.

وی تاکید کرد: “انگیزه اصلی در بروز جرایم  مربوط به مواد مخدر، مجازات‌های اقتصادی است و در این رابطه باید واکنش مالی صورت گرفته و به بنیه اقتصادی قاچاقچیان ضربه وارد شود”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید