خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز جمعه ۱۴ خرداد ۱۳۹۵, 6th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۳/۱۴ ساعت ۰:۳۵:۵۱

    خانه  > slide, زندانیان  >  فرهاد اطلسی در زندان اوین دچار سکته قلبی شد

فرهاد اطلسی در زندان اوین دچار سکته قلبی شد

خبرگزاری هرانا – فرهاد اطلسی زندانی امنیتی ۶۰ ساله زندان اوین صبح روز جاری درپی وخامت حال در راه بهداری زندان دچار سکته قلبی شد. این زندانی به بیمارستانی خارج از زندان منتقل شده است با اینحال از سرنوشت وی اطلاعی در دست نیست.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، فرهاد اطلسی، ۶۰ ساله و متولد آبادان، کارشناس علوم سیاسی و کارشناس سابق وزارت خارجه صبح امروز در زندان اوین دچار سکته قلبی شد.

یک منبع نزدیک به این زندانی امنیتی با اعلام این خبر به گزارشگر هرانا گفت: “آقای اطلسی صبح امروز بعد از خوردن صبحانه حالش بد شد و در راه بهداری زندان اوین دچار سکته قلبی شد.”

این منبع همچنین افزود: “پس از آن آقای اطلسی به بیمارستانی خارج از زندان منتقل شده است.”

آقای اطلسی در سال ۱۳۸۷ دستگیر و در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران توسط قاضی صلواتی به اتهام «همکاری با دول متخاصم» به ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شد.

وی کارشناس ارشد علوم سیاسی، کارمند اسبق نخست وزیری و همچنین کارشناس وزارت امورخارجه بوده است.

شایان ذکر است با درخواست عفو مشروط و مرخصی آقای اطلسی نیز تاکنون موافقت نشده است.

بند هفت زندان اوین متشکل از هشت سالن، یکی از بندهای بدنام این زندان است که زندانیان عمدتا با جرایم مالی در آن نگهداری می‌شوند اما دست‌کم ۵۵ زندانی سیاسی-امنیتی در کنار زندانیان معتاد به مواد مخدر و جرایم مالی برخلاف اصل تفکیک جرائم در وضعیتی بسیار نامناسب حبس‌های طولانی مدت خود را طی می‌کنند. در این بند حداقل ۳۰ زندانی مبتلا به ایدز وجود دارد. هرانا در گزارش «آشنایی با بند‌ هفت زندان‌ اوین؛ تبعیدگاه زندانیان سیاسی-امنیتی» مشروحا به وضعیت این بند پرداخته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید