خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۵, 21st of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۳/۱۳ ساعت ۱۸:۱۵:۳۷

    خانه  > slide, زندانیان  >  جداسازی زندانیان معترض در زمان بازدید مسئولین از زندان رجایی شهر

جداسازی زندانیان معترض در زمان بازدید مسئولین از زندان رجایی شهر

خبرگزاری هرانا – روز گذشته پیش از ورود هیئتی از مسئولین عالی رتبه ستاد حقوق بشر قوه قضائیه برای بازدید از زندان رجایی‌شهر کرج، زندانیانی که اعتراض آنان محتمل تصور می شد از جمله «بهنام ابراهیم‌زاده» فعال کارگری زندانی توسط حفاظت این زندان با اعمال خشونت از اندرزگاه‌های خود تا زمان پایان بازدید هیئت مورد اشاره به دفتر حفاظت منتقل و نگهداری شدند. این اقدام اعتراض سایر زندانیان را در پی داشت.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز گذشته تعدادی از زندانیانی که اعتراض آنها محتمل تشخیص داده شده بود از جمله بهنام ابراهیم زاده، فعال کارگری محبوس در این زندان توسط نیروهای حفاظت زندان با اعمال زور و خشونت به دفتر حفاظت منتقل شدند و تا پایان بازدید هیئت مراجعه کننده در این دفتر نگهداری شدند. هدف از این نگهداری اطمینان از عدم تماس یا اعتراض این زندانیان به هیئت عالی رتبه ستاد حقوق بشر قوه قضاییه و روزنامه نگاران همراه بود.

تعدادی از زندانیان عادی این زندان که این اقدام را مانع بیان مشکلات و روشی برای سرپوش گذاشتن بر وضعیت بد این زندان می دانند با نگارش نامه ای که در اختیار هرانا قرار دادند اعتراض خود را نسبت به این اقدام اعلام کردند. آنها در این نامه خواستار توجه به مشکلات این زندان به جای سرپوش گذاشتن بر وضعیت بد آن شدند.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید