خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی  >  دادگاه رسیدگی به اتهامات عباس لسانی و همسرش برگزار شد

دادگاه رسیدگی به اتهامات عباس لسانی و همسرش برگزار شد

خبرگزاری هرانا – روز جاری جلسه دادرسی به اتهامات عباس لسانی فعال ترک (آذری) و همسرش رقیه علیزاده پیرو احضاریه پیشین در شعبه اول دادگاه انقلاب اردبیل به ریاست قاضی خدادادی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، عباس لسانی فعال ترک (آذری) و همسرش رقیه علیزاده امروز ۱۲ خرداد ۹۵ در شعبه اول دادگاه انقلاب اردبیل حضور یافته و جلسه دادگاه آنان برگزار شد.

یک منبع نزدیک به آقای لسانی با اعلام این خبر به گزارشگر هرانا گفت: “اتهام مبنی بر تبلیغ علیه نظام از سوی هر دوی آن‌ها رد شد. آقای لسانی متذکر شد این دادگاه بایستی مطابق اصل ۱۶۸ قانون اساسی بصورت علنی برگزار شود و آقای خدادادی نیز گفتند ما به یک سوال بسنده می کنیم و زمانی برای حضور هیئت منصفه و دیگران باقی نیست.”

لازم به ذکر است این اتهام پس از انتشار پیام صوتی عباس لسانی از زندان اردبیل بخاطر اعتراض به برنامه فتیله مطرح شده و همسر وی نیز در این اقدام اعتراضیٰ «شریک جرم» قلمداد شده است.

آقای لسانی به صورت تبعید در زندان عادل آباد شیراز نگهداری میشد و پس از تاخیر در آزادی و به دنبال اعتصاب غذای وی، در تاریخ پنجم خرداد پس از تحمل دوره یکساله حبس خود از این زندان آزاد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید