خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  بیانیه نیروی انتظامی و تهدید به برخورد با روزه خواری در ماه رمضان

بیانیه نیروی انتظامی و تهدید به برخورد با روزه خواری در ماه رمضان

خبرگزاری هرانا ـ نیروی انتظامی به مناسبت ماه رمضان بیانه ای صادر کرد و طی آن افرادی که در ملاعام در این ماه به خوردن و آشامیدن بپردازند و همچنین اصنافی که دستورات صادره مربوط به این ماه را رعایت نکنند را تهدید کرد، این نیرو در بیانیه مذکور به رعایت بیش از پیش حجاب و پوشش تاکید کرد. هر ساله شهروندان زیادی بر خلاف اصل آزادی مذاهب و حقوق شهروندی در این ماه بازداشت، جریمه و حتی متحمل ضربات شلاق می شوند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، در بیانیه نیروی انتظامی به مناسبت فرا رسیدن ماه رمضان آمده است “مراکز پذیرایی فاقد مجوز از اذان صبح تا اذان مغرب اجازه فعالیت نداشته و در صورت مشاهده برابر ضوابط و مقررات با متخلفان برخورد خواهد شد.

تمامی رانندگان و سرنشینان وسائل نقلیه اعم از عمومی و شخصی موظف به رعایت حرمت ماه مبارک رمضان بوده و از هرگونه تظاهر به روزه خواری، ایجاد آلودگی صوتی و اعمال منافی شئونات مکتبی اجتناب کنند.

افرادی که بنا به دلایلی از جمله بیماری، مسافرت و … قادر به روزه گرفتن نیستند، با رعایت شئون ماه مبارک رمضان از خوردن و آشامیدن در ملاعام خودداری کنند.

یکی از جهات معنوی این ماه مبارک رعایت بیش از پیش عفاف و حجاب و دوری از ناهنجاری ها است؛ لذا انتظار می رود همگان ضمن رعایت فضای معنوی حاکم بر جامعه، اخلاق و پوشش اسلامی را مراعات کرده و در این مهم نیروی انتظامی را یاری کنند.”

لازم به ذکر است هر ساله شهروندان زیادی بر خلاف اصل آزادی مذاهب و حقوق شهروندی در این ماه بازداشت، جریمه و حتی متحمل ضربات شلاق می شوند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید