خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۵, 19th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۳/۱۰ ساعت ۲۰:۱۰:۱۰

    خانه  > زندانیان  >  وکیل‌مدافع مصطفی تاج‌زاده: تاج‌زاده احتمالا ۱۵ خرداد آزاد می‌شود

وکیل‌مدافع مصطفی تاج‌زاده: تاج‌زاده احتمالا ۱۵ خرداد آزاد می‌شود

خبرگزاری هرانا ـ وکیل‌مدافع مصطفی تاج‌زاده گفت که با سپری کردن دوران محکومیت، موکلم احتمالا ۱۵ خردادماه آزاد می شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، هوشنگ پوربابایی گفت: “در پرونده موکلم مجازات‌های یک سال و شش سال حبس وجود داشت، البته مجازات شش سال خود شامل یک سال و ۵ سال حبس بود که در این پرونده ۵ سال حبس برای وی در نظر گرفته شد. پرونده جدید موکلم نیز شامل یک سال حبس بود که این مجازات را هم تحمل کرده است”.

وی افزود: “پس از اتمام محکومیت ۷ ساله موکلم، پرونده جدیدی در رابطه با غیبت از مرخصی بر ای وی تشکیل شد که در این پرونده وی به تحمل ۴ ماه حبس محکوم شد. پس از تجدیدنظر خواهی در شعبه ۴۸ دادگاه تجدیدنظر، وی به پرداخت جزای نقدی ۲۰۰ هزار تومان محکوم و حکمش قطعی شد”.

پوربابایی در پایان گفت: “با احتساب این موضوع، احتمالا موکلم ۱۵ خرداد ماه آزاد می شود”.

بر اساس این گزارش، پوربابایی در نهم شهریورماه سال گذشته گفته بود: “طبق ماده ۱۳۴ قانون جدید مجازات اسلامی مبنی بر اینکه «در جرائم موجب تعزیر هرگاه جرائم ارتکابی بیش از سه جرم نباشد، دادگاه برای هر یک از آن جرائم حداکثر مجازات مقرر را حکم می‌کند و هرگاه جرائم ارتکابی بیش از سه جرم باشد، مجازات هر یک را بیش از حداکثر مجازات مقرر قانونی مشروط به اینکه از حداکثر به اضافه نصف آن تجاوز نکند، تعیین می کند. در هر یک از موارد فوق فقط مجازات اشد قابل اجراء است و اگر مجازات اشد به یکی از علل قانونی تقلیل یابد یا تبدیل یا غیرقابل اجرا شود، مجازات اشد بعدی اجرا می شود …»، موکلم نباید بیشتر از مجازات اشد که ۶ سال حبس با لحاظ پرونده اخیر است، را تحمل کند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید