خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  آزادی اصغر قطان از زندان رجایی شهر کرج و بازگشت کریم معروف عزیز به این زندان

آزادی اصغر قطان از زندان رجایی شهر کرج و بازگشت کریم معروف عزیز به این زندان

خبرگزاری هرانا – روز جاری اصغر قطان زندانی سیاسی و بیمار زندان رجایی‌شهر کرج از این زندان آزاد شد از سوی دیگر زندانی سیاسی بیمار تبعه عراق، کریم معروف عزیز که ۵۴ روز قبل جهت مبادله با کشور عراق از این زندان منتقل شده بود، به این زندان بازگردانده شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز جاری دو زندانی سالخورده و بیمار زندان رجایی‌شهر کرج، اصغر قطان و کریم معروف عزیز به ترتیب آزاد و دیگری به زندان بازگردانده شد.

زندانی سیاسی کریم معروف عزیز تبعه کشور عراق که حدود ۱۹ سال در زندانهای مختلف در ایران زندانی بوده است، ۵۴ روز قبل از سالن ۱۲ برای مبادله منتقل شده بود.

در روز جاری این زندانی باردیگر به سالن ۱۲ زندان رجایی‌شهر کرج بازگردانده شد. در این مدت نامبرده در زندانهای اهواز و کلانتری ولنجک تهران بسر می‌برد و با جسمی بیمار و رنج جابجایی های مکرر به دلایل نامعلومی به زندان رجایی شهر برگشت داده شد.

اصغر قطان دیگر زندانی سال‌خورده و بیمار این زندان که سابقه چندین بار بازداشت را دارد، روز جاری آزاد شد.

این زندانی سیاسی آخرین بار در نوزدهم دی ماه ۱۳۸۹ از سوی مأموران وزارت اطلاعات بازداشت و پس از ۴۵ روز بازجویی در بند ۲۰۹ به دلیل بیماری و با توصیه پزشکان به قید وثیقه آزاد شد. وی به اتهام هواداری از سازمان مجاهدین خلق به ۵ سال زندان محکوم شد.

این زندانی ۶۰ ساله در سوم خرداد ماه ۱۳۹۱ جهت اجرای حکم احضار و به بند ۳۵۰ منتقل شد و در تاریخ یازده خرداد ماه ۱۳۹۳ به زندانی رجایی شهر کرج تبعید شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید