خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز سه شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۵, 7th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۳/۰۴ ساعت ۲۲:۲۲:۱۳

    خانه  > کارگران  >  اخراج ۱۵۰ کارگر شرکت حفاری نفت شمال

اخراج ۱۵۰ کارگر شرکت حفاری نفت شمال

خبرگزاری هرانا ـ مسئولان این شرکت امروز به ۱۵۰ کارگر این شرکت اعلام کردند که از فردا دیگر سر کار خود حاضر نشوند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، یکی از کارگران در شرکت حفاری نفت شمال با بیان اینکه پس از قرارگرفتن سکوی حفاری امیر کبیر در دریای خزر برای اکتشافات نفتی، این شرکت به عنوان پایگاه پشتیبانی این سکو فعالیت می کرد افزود: اخیرا مناقصه ای برای پشتیبانی راهبردی سکوی امیرکبیر برگزار و یک شرکت کشتیرانی که تخصصی در امور فنی سکوهای حفاری ندارد برنده این مناقصه شد.

وی گفت: “با برنده شدن این شرکت، مسئولان شرکت حفاری نفت شمال حکم اخراج ۱۵۰ کارگر این شرکت را امروز به دستشان دادند”.

این منبع با بیان اینکه کارگران اخراجی تا ۳۱ تیرماه امسال با شرکت قرارداد همکاری دارند،گفت: “شرکت اعلام کرد تا این تاریخ حقوق آنها را پرداخت می کند و پس از این هیچ تعهدی در این باره ندارد”.

وی گفت: “در حالیکه بسیاری از این کارگران با ۸ تا ده سال سابقه کار در شرکت حفاری نفت شمال با اصول نگهداری و پشنیبانی فنی از سکوهای نفتی در آبهای عمیق آشنا هستند ، شرکت برنده مناقصه در اولین گام ۱۷ پرسنل خارجی را بکار گرفته است که۱۰ برابر کارشناسان کشورمان حقوق می گیرند”.

وی افزود: “کارکنان اخراجی با خانواده های خود قرار است صبح فردا مقابل فرمانداری بهشهر تجمع کنند”.

شرکت حفاری شمال در سال ۱۳۷۷ به موجب مصوبه هیأت مدیره شرکت ملی نفت ایران به عنوان یکی از شرکت‌های بالادستی صنعت نفت به ثبت رسید.

این شرکت در سال ۱۳۸۷ و براساس سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی به شرکت سهامی عام تغییر ماهیت داد و در سال ۱۳۸۸ پذیره نویسی سهام آن در بورس اوراق بهادار تهران آغاز شد.

حفاری شمال در حال حاضر مالکیت ۹ دستگاه سکوی حفاری خشکی نیمه‌سنگین و ۳ دستگاه سکوی حفاری دریایی پایه‌دار دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید