خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۵, 16th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۳/۰۲ ساعت ۲۰:۵۲:۱۹

    خانه  > اقلیت های دینی, اندیشه و بیان  >  علیزاده طباطبایی؛ فائزه هاشمی جرمی مرتکب نشده است

علیزاده طباطبایی؛ فائزه هاشمی جرمی مرتکب نشده است

خبرگزاری هرانا ـ علیزاده طباطبایی وکیل خانواده هاشمی، گفت دیدار فائزه هاشمی با فریبا کمال آبادی که با واکنش منفی و تهدیدآمیز نیروهای تندرو در ایران روبه رو شده است اقدامی در چارچوب قانون و انسانیت بوده. این حقوقدان در واکنش به کسانی که فائزه هاشمی را به پیگیرد قضایی تهدید کردند گفت  “این موضوع هیچ وجهه قضایی ندارد و من از آقایانی که مدعی حقوق هستند تعجب می‌کنم. نمی‌دانم حقوق هم خوانده‌اند یا نه؟ اما بگویند چه جرمی اتفاق افتاده که باید برخورد قضایی صورت بگیرد”.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، محمود علیزاده طباطبایی در واکنش به اظهارات سخنگوی قوه قضائیه مبنی بر اینکه به دلیل دیدار فائزه هاشمی با برخی از اعضای فرقه بهائیت با وی برخورد قانونی می‌شود، گفت: “در قانون اساسی بعد از اصل ۱۲ و ۱۳ که در ارتباط با اقلیت‌های مذهبی آمده، در اصل ۱۴ عنوان شده که در ارتباط با افراد غیرمسلمان باید رفتار انسانی صورت گیرد، مگر آنهایی که علیه جمهوری اسلامی توطئه می‌کنند”.

وی افزود: “کسانی هم که توطئه می‌کنند هم نیازی نیست که غیرمسلمان باشند، اگر حزب‌اللهی هم باشند و به سفارت عربستان حمله کنند با آنها برخورد می‌شود، در هر صورت روال قانونی این بوده اما چیز دیگری در قانون ذکر نشده است”.

علیزاده گفت: خانم هاشمی می‌گوید: “من پیش از اینکه به زندان بروم که نمی‌دانستم بهائی‌ها که هستند، من را به زندان بردند و با بهائی‌ها در یک اتاق گذاشتند. حالا بعد از هشت سال یکی از آنها به مرخصی آمده و من به عنوان رفتار اخلاقی، انسانی و اسلامی به دیدنش رفتم”.

وی تصریح کرد: “این موضوع هیچ وجهه قضایی ندارد و من از آقایانی که مدعی حقوق هستند تعجب می‌کنم. نمی‌دانم حقوق هم خوانده‌اند یا نه؟ اما بگویند چه جرمی اتفاق افتاده که باید برخورد قضایی صورت بگیرد”.

وی ادامه داد: “آقایانی که این صحبت‌ها را مطرح می‌کنند حتما اطلاع عمومی‌شان بیشتر از من است اما من هرچه در قوانین جست‌وجو کردم جرمی برای این اقدام پیدا نکردم و با اساتید حقوقی هم که بحث کردیم هیچکس نتوانست هیچ عنوان مجرمانه‌ای برای این اقدام پیدا کند مگر اینکه آقایان یک عنوان مجرمانه پیدا کنند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید