خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۵, 22nd of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۳/۰۲ ساعت ۱۷:۵۹:۰۲

    خانه  > سایر گروهها  >  درخواست پسرک ۸ ساله: دست‌هایم را به من برگردانید

درخواست پسرک ۸ ساله: دست‌هایم را به من برگردانید

خبرگزاری هرانا ـ پسرک هشت ساله ای که در اثر یک حادثه تلخ دو دست خود را از دست داده است، برای ادامه درمان خود به کمک نیکوکاران نیاز دارد و از مردم و مسئولان درخواست کمک کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از سلامت آنلاین، داستان تلخ زندگی “علی کوچولو” از یک روز تلخ شروع شد، روزی که از پدرش خواست او را همراه خودش به محل کار ببرد. وقتی پدر موافقت کرد، علی سراسیمه و شاداب کفش و کلاه کرد و راهی شد، در حالی که نمی دانست دست روزگار چه سرنوشت تلخی برای او رقم زده است.

پدر علی جوشکار بود و علی خیلی دوست داشت به او کمک کند. در فاصله ای که پدر دنبال کاری رفت، علی میله ای را بلند کرد که به دوست پدرش کمک کند، میله سنگین بود و دستان کوچک علی طاقت نگاه داشتن میله آهنین را نداشت، بناگاه میله خم شد و روی کابل برق افتاد و برق فشار قوی دو دست کوچک او را لرزاند و سوزاند و همه چیز ناگهان تمام شد و چه تمام شدنی.

علی هاتفی کودک هشت ساله بجنوردی به بیمارستان سوختگی شهید مطهری تهران منتقل شد، اما دستان کوچکش آنقدر سوخته بود که پزشکان برای زنده ماندنش مجبور شدند هر دو دست را از کتف قطع کنند.

حالا از آن روز تلخ و سیاه دو سال گذشته است و علی دیگر حتی نمی تواند بتنهایی لقمه ای به دهان بگذارد. همه هزینه های درمان “علی ” از سوی بانویی نیکوکار و همراهی دلسوزانه واحد مددکاری بیمارستان شهید مطهری پرداخت شده، اما علی دستانش را می خواهد.

شنیده است در ایتالیا می توانند برای او پروتز هوشمند بگذارند، پروتزی که متحرک است و او با کمک آنها می تواند غذا بخورد، دکمه های لباسش را ببندد، کتابش را ورق بزند، قلم به دست بگیرد، درس بخواند و زندگی کند. اما مشکل این است که این کار برای پدر علی ۴۰ هزار یورو آب می خورد و او چنین پولی را تاکنون در خواب هم ندیده است.

خانم نیکوکاری که پیگیر امور درمان علی است، می گوید: “در ایران هم پروتزهایی برای او می توانند کار بگذارند، اما این پروتزها متحرک نیستند و فقط ظاهر داشتن دست را برای علی حفط می کنند و اصلا کاربردی نیستند، در حالی که در خارج از کشور پروتزهای متحرکی وجود دارد که می تواند توان انجام امور شخصی را به علی بدهد”.

او از مسئولان، ریاست جمهوری، وزارت بهداشت، وزارت رفاه، پزشکان خیر و همه مردم نیکوکار می خواهد علی را دریابند. او دست می خواهد تا بتواند به زانو بگیرد و برخیزد.

واحد مددکاری بیمارستان شهید مطهری به مدیریت خانم رحیمی پور با شماره تماس ۰۲۱۸۸۷۷۱۱۵۵ آماده پاسخگویی به همه کسانی است که میخواهند دستان نداشته علی را بگیرند. علی هاتفی دستانش را می خواهد، کمکش کنیم.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید