خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۵, 23rd of March 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۳/۰۲ ساعت ۹:۴۰:۵۵

    خانه  > اندیشه و بیان  >  پشت پرده حمله برخی ائمه جمعه استان یزد به اجرای کنسرت ها در این استان

پشت پرده حمله برخی ائمه جمعه استان یزد به اجرای کنسرت ها در این استان

خبرگزاری هرانا ـ مرور سخنان ائمه جمعه در خصوص کنسرت نشان می دهد کلمات کلیدی همچون افراد فاسد، کنسرت، دوم خرداد، درآمد کنسرت، ضد ارزشی، اصلاحات در متن اکثر ائمه جمعه دیده می شود و به نظر می رسد یک تیم هماهنگ به عنوان مشاوره دهنده وجود دارد.

به کزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تابناک، طی هفته گذشته در بنرهای تبلیغاتی که در برخی از شبکه های اجتماعی دست به دست شد، از برگزاری کنسرت یک خواننده پاپ در شهر یزد خبر می داد.

طبق اطلاع رسانی صورت گرفته، قرار بود این کنسرت اول و دوم خرداد به مناسبت نیمه شعبان برگزار شود ولی ناگهان برخی رسانه های جریان موسوم به دلواپس در تحلیل های خبری خود این کنسرت را همزمان با سالروز دوم خرداد و پیروزی دولت اصلاحات در سال ۷۶ قلمداد کردند و این برنامه هنری را جشنی برای پاسداشت آن روز برشمردند.

همین ” تحلیل مشکوک” باعث شد چهره های سیاسی در برابر برگزاری کنسرت موضع گیری کنند و یک برنامه هنری به یک مناقشه رسانه ای – سیاسی تبدیل شود.

از دیگر سو ناگهان در اواخر هفته گذشته پیامکی به صورت انبوه و با مرجع ناشناس به تلفن همراه یزدی ها ارسال شد که از جشنی به مناسبت ایام شعبانیه در میدان امیرچخماق یزد خبر می داد. مردم که برای برگزاری جشن به میدان رفته بودند ناگهان با دست نوشته ها و پارچه نویسی هایی در مذمت برگزاری کنسرت  مواجه شدند که البته “تصاویر مردمی” در رسانه های دلواپس دست به دست شد. مشخص نیست نهادهای امنیتی در برابر پیامک های مجهول با هدف دعوت به برگزاری تجمع و مراسم بدون مجوز چه عکس العملی نشان دادند که این خود نیز سوال است.

شایعات حاشیه ای دیگری همچون مجوز برای اجرای یک خواننده زن و سیاسی بودن برنامه هم توسط برخی رسانه ها منتشر شد که باعث واکنش اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان یزد که همه آنها را تکذیب کرد.

آیت الله وافی نماینده مجلس خبرگان یزد هم که یکی از شخصیت های ناپیدای استان یزد است، ناگهان نامه ای دو صفحه ای دست نویس خطاب به استاندار در خصوص ضرورت برگزار نکردن کنسرت نوشت و با لحن تهدید آمیزی به مسئولان استان هشدار داد.

اما مهمترین حملات به دولت به بهانه کنسرت در یزد، توسط برخی از ائمه جمعه استان صورت گرفت. تقریبا تمامی ائمه جمعه استان در سخنانی مشابه به هم، کنسرت را رفتار غیرارزشی برشمردند و خواستار تعطیلی همه کنسرت ها در استان یزد شدند.

هرچند اکثر ائمه جمعه در سخنرانی خود اعلام کردند این انتقادها سیاسی نیست و صرفا “امر به معروف و نهی از منکر ” است ولی اکثر ائمه جمعه کنسرت را یکی از فعالیت های اصلاح طلبان برشمردند.

مرور سخنان ائمه جمعه در خصوص کنسرت نشان می دهد کلمات کلیدی همچون  افراد فاسد، کنسرت، دوم خرداد، درآمد کنسرت، ضد ارزشی، اصلاحات در متن اکثر ائمه جمعه دیده می شود و به نظر می رسد یک تیم هماهنگ به عنوان مشاوره دهنده وجود دارد.

هرچند گفته می شود مسئله برگزاری کنسرت در شب نیمه شعبان در یزد در جلسه ای در دفتر دادستان و با حضور مسئولان نظامی امنیتی و فرهنگی ختم به خیر شده و قرار است برای جلوگیری از شائبه سیاسی بودن آن با چند روز تاخیر برگزار شود ولی پشت پرده حملات و انتقادات یهویی و دسته جمعی به دولت و جریان های هوادار آن نیاز به واکاوی و جریان شناسی دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید