خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  سی درصد مدارس کرمانشاه نیازمند تخریب و بازسازی است

سی درصد مدارس کرمانشاه نیازمند تخریب و بازسازی است

خبرگزاری هرانا ـ مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمانشاه گفت که در حال حاضر ۳۰ درصد مدارس استان نیازمند بازسازی، تخریب و مقاوم سازی هستند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرصاد نیوز، مرزبان نظری، اظهار داشت: “بازسازی مدارس خطر آفرین در اولویت برنامه های اداره کل نوسازی استان کرمانشاه قرار داشته و در حال حاضر ۳۰ درصد مدارس استان نیازمند بازسازی، تخریب و مقاوم سازی هستند”.

وی همچنین به وجود ۳۶۰ مدرسه کانکسی در سطح استان کرمانشاه اشاره کرد و افزود: “این مدارس به لحاظ سیستم گرمایشی و ایمنی از وضعیت خوبی برخوردار بوده که البته ساخت این مدرسه ها به ۲۲ میلیون تومان اعتبار نیاز دارد”.

نظری حذف مدارس ایمن در مناطق محروم را به عنوان یکی از دغدغه های مسئولان عنوان کرد و افزود: “در حال حاضر ۸ طرح مدرسه سازی در استان کرمانشاه در دست ساخت است که ۶ طرح تا مهر امسال آماده خواهد شد”.

مدیر کل نوسازی مدارس استان کرمانشاه با اشاره به برگزاری هجدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز در کرمانشاه، گفت: “با مشارکت خیران، نهاد بنیاد برکت و همچنین بانک ها از سال ۸۹ تا ۹۳، ۷۵ طرح مدرسه سازی در استان ساخته شده است”.

نظری با اشاره به اقدامات صورت گرفته از سوی نهاد بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام، گفت: “تا کنون ۲۵ مدرسه در استان کرمانشاه توسط این نهاد ساخته شده است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید